Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2016

Witamy
Inspekcja gotowości operacyjnej
13 października 2016r. miała miejsce inspekcja gotowości operacyjnej przeprowadzona przez osoby upoważnione przez komendanta powiatowego PSP w Brzesku. Kontrola rozpoczęła się o godzinie 10:28 po uruchomieniu syreny alarmowej przez SK KP PSP w Brzesku. Po około pięciu minutach udało się zorganizować zastęp gotowy do działania w obsadzie 4 druhów.
Zespół inspekcyjny sprawdził m.in. stan członków czynnych oraz kwalifikacje uprawniające do udziału w działaniach ratowniczych, wyposażenie osobiste strażaków, gotowość pojazdów, sprzętu oraz urządzeń i systemów łączności radiowej, a także ważność uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Ponadto strażacy mieli do wykonania ćwiczenie praktyczne polegające na ugaszeniu pożaru stogu siana. Ćwiczenie zostało wykonane zgodnie z zasadami taktyki, bez uwag inspektorów.
Zespół inspekcyjny podczas przeprowadzonej kontroli nie stwierdził żadnych nieprawidłowości i wystawił pozytywną ocenę co do przygotowania naszej jednostki do udziału w akcjach ratowniczych.
kronikarz_osp dnia 14 październik 2016 18:00 · 0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
XV Pielgrzymka do Łagiewnik
9.10.2016r. już po raz XV odbyła się Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w której uczestniczyli strażacy z województwa małopolskiego w tym przedstawiciele naszej OSP, a także przedstawiciele straży z województwa śląskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. W tym roku dziękowano także za 95 lat istnienia Związku OSP RP oraz 100-lecie Związku Floriańskiego.
Świętowanie rozpoczęło się od przemarszu zebranych jednostek do sanktuarium, gdzie w samo południe odbyła się msza św. sprawowana pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej ks. bpa Andrzeja Jeża. Wcześniej strażacy zostali przywitani przez kardynała Stanisława Dziwisza, który jednocześnie podziękował za służbę na rzecz ojczyzny i ludzi oraz za pomoc w organizacji Światowych Dni Młodzieży.
Po mszy świętej odbyła się oficjalna część uroczystości. Wśród gości zebranych na placu przed Sanktuarium znaleźli się m.in. Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP druh Waldemar Pawlak, Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP druhna Teresa Tiszbierek, Wojewoda Małopolski pan Józef Pilch, Przewodnicząca Sejmiku Małopolskiego pani Urszula Nowogórska, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa druh Łukasz Smółka, przedstawiciele władz strażackich szczebla powiatowego i gminnego, wójtowie oraz starostowie. Po przyjęciu meldunku i dokonaniu przeglądu pododdziałów przez Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP druha Waldemara Pawlaka nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego.
Podczas spotkania oprócz wystąpień okolicznościowych wręczono także na ręce Prezesów Związków Powiatowych OSP RP z województw zaangażowanych w zabezpieczanie ŚDM, podziękowania wraz z imiennymi dyplomami dla osób biorących bezpośredni udział w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży, które zostaną rozdysponowane druhom podczas uroczystości gminnych lub powiatowych.

FOTORELACJA
kronikarz_osp dnia 14 październik 2016 14:57 · 0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
Udział w uroczystości włącznia OSP Uszew do KSRG
24 września br. nasza jednostka wzięła udział w uroczystości organizowanej przez druhów z OSP Uszew w związku z ich włączeniem do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Mimo niesprzyjającej pogody uroczystość zgromadziła druhów wraz z pocztami sztandarowymi z OSP Biesiadki, OSP Gnojnik, OSP Gosprzydowa, OSP Lewniowa, OSP Żerków oraz z kilku jednostek spoza gminy, które już do tego systemu należą, a także zaproszonych gości i mieszkańców wsi. Podczas części oficjalnej została odczytana decyzja o włączeniu OSP w Uszwi do KSRG. Następnie przedstawiciel komendy wojewódzkiej PSP w Krakowie wręczył na ręce Wójta Gminy Gnojnik pana Sławomira Paterka i Prezesa OSP Uszew druha Grzegorza Szczygła oficjalny akt włączenia podpisany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Z okazji włączenia do KSRG jeszcze raz pragniemy pogratulować naszym kolegom ogromnego wyróżnienia oraz życzymy wielu sukcesów, dalszego rozwoju oraz wytrwałości w wypełnianiu obowiązków strażackich.

kronikarz_osp dnia 30 wrzesień 2016 17:06 · 0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
Akcja - Zawada Uszewska
28.09.16r. nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do zdarzenia na terenie naszej miejscowości. Działania miały polegać na otwarciu drzwi domu, gdyż znajdowała się w nim kobieta, która chwilę wcześniej zasłabła i zablokowała wejście do środka. Po przybyciu na miejsce okazało się, że drzwi zostały otwarte przez jedną z sąsiadek. Na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego z Brzeska, który udzielił kobiecie pomocy medycznej.

Jednostki uczestniczące w akcji: OSP Zawada Uszewska, JRG Brzesko, zespół ratownictwa medycznego, policja.
kronikarz_osp dnia 29 wrzesień 2016 18:39 · 0 Komentarzy · 20 Czytań · Drukuj
Nowe wyposażenie jednostki
22 września 2016r. w budynku Urzędu Gminy Gnojnik odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu strażackiego zakupionego z funduszy gminnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Naczelnik naszej straży odebrał z rąk Wójta Gminy pana Sławomira Paterka 6 sztuk zatrzaśników, 6 sztuk toporków strażackich, 4 sztuki podpinek linkowych, 6 sztuk opatrunków osobistych oraz szelki bezpieczeństwa.
Zadanie zrealizowane przy pomocy WFOŚiGW objęło oprócz naszej jednostki także OSP Uszew, OSP Lewniowa, OSP Gosprzydowa, OSP Żerków, OSP Biesiadki.

kronikarz_osp dnia 24 wrzesień 2016 17:02 · 0 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
DZIĘKUJEMY!
Wszystko co dobre szybko się kończy... Uroczystość 95 lat istnienia naszej jednostki zapisała się już jako kolejna karta historii. Dlatego też Zarząd OSP Zawada Uszewska wraz z druhami pragnie gorąco podziękować sponsorom uroczystości 95-lecia naszej jednostki. A są to:
- Centrum Motoryzacji – Piotr i Angelika Czyżyccy,
- Delikatesy Centrum – Adam i Helena Bulanda,
- Biesiada przy Lesie – Bożena Oleksy
- Dom weselny Zacisze – Marek Jakóbczyk
- cukiernia „Poezja”
- Dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku – pani Ewa Świerczek

kronikarz_osp dnia 18 sierpień 2016 19:04 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
95 lat w służbie społeczeństwu
14 sierpnia 2016r. nasza jednostka świętowała 95 lat istnienia. Z tej okazji do Zawady Uszewskiej zawitało wielu zaproszonych gości. Wydarzenie to licznie zgromadziło także mieszkańców, którzy wspólnie z druhami chcieli celebrować ich jubileusz.


kronikarz_osp dnia 18 sierpień 2016 17:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
95 lat w służbie społeczeństwu
kronikarz_osp dnia 08 sierpień 2016 16:13 · 0 Komentarzy · 71 Czytań · Drukuj
Światowe Dni Młodzieży

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”
Jeszcze kilka dni temu przeżywaliśmy Światowe Dni Młodzieży, które odbywały się w Krakowie. Strażacy również nie pozostali bierni i wspomogli to wielkie dzieło swoją służbą. W nocy z 29-30 lipca 2016r. (z piątku na sobotę) trzech druhów z naszej jednostki pilnowało porządku w budynku szkoły podstawowej w Uszwi, gdzie nocowali pielgrzymi. Za udzielone wsparcie jednostka otrzymała podziękowanie. Sami druhowie cieszą się, że mogli pomóc w przeprowadzeniu Światowych Dni Młodzieży.
kronikarz_osp dnia 02 sierpień 2016 19:20 · 0 Komentarzy · 53 Czytań · Drukuj
Akcja usuwania zatoru na rzece
Dnia 23.07.2016r. ośmiu druhów z naszej jednostki uczestniczyło w akcji usuwania zatoru na rzece Uszwicy przy moście w Zawadzie Uszewskiej. Przeszkoda powstawała stopniowo poprzez naniesiony muł, gałęzie i inne odpady niesione przez rzekę zwłaszcza w czasie powodzi. Dodatkowo całość zdążyła zarosnąć wysoką trawą, która korzeniami jeszcze bardziej scaliła zator. Strażacy do jego usunięcia użyli motopompy PO-8, która przy kilku próbach poradziła sobie z problemem. Aktualnie przepływ wody odbywa się już całą szerokością koryta rzeki.
kronikarz_osp dnia 27 lipiec 2016 14:19 · 0 Komentarzy · 52 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Lewniowa 2016
10 lipca br. po raz kolejny zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tym roku odbyły się one na stadionie sportowym w miejscowości Lewniowa. Pogoda dopisała, przybyło też wielu mieszkańców gminy, aby obejrzeć zmagania druhów i dopingować swoje drużyny...
kronikarz_osp dnia 12 lipiec 2016 11:17 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 97 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 12
Nieaktywowany Użytkownik: 32
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie