Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2016

Witamy
Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Lewniowa 2016
10 lipca br. po raz kolejny zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tym roku odbyły się one na stadionie sportowym w miejscowości Lewniowa. Pogoda dopisała, przybyło też wielu mieszkańców gminy, aby obejrzeć zmagania druhów i dopingować swoje drużyny...
kronikarz_osp dnia 12 lipiec 2016 11:17 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 36 Czytań · Drukuj
95 lat w służbie społeczeństwu
kronikarz_osp dnia 27 czerwiec 2016 16:13 · 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
Ślub druha Daniela i Ani
W dniu 18 czerwca 2016r. stan cywilny zmienił kolejny druh w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej. Na ślubnym kobiercu wraz z Anią stanął nasz kolega - Daniel Sumara. Z tej okazji koledzy-strażacy przygotowali bramę weselną, którą można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.
Młodej Parze życzymy dużo szczęścia, miłości i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
kronikarz_osp dnia 19 czerwiec 2016 12:14 · 0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
Dzień Strażaka
1 maja 2016r. w Uszwi odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w których wzięli udział przedstawiciele jednostek naszej gminy: OSP Zawada Uszewska, OSP Uszew, OSP Gnojnik, OSP Gosprzydowa, OSP Lewniowa i OSP Żerków wraz z pocztami sztandarowymi. Obchody rozpoczęły się od zbiórki pod remizą w Uszwi, skąd przemaszerowano do kościoła parafialnego pw. św. Floriana gdzie odbyła się uroczysta suma odpustowa ku czci św. Floriana połączona z obchodami święta strażaków. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Marian Zalewski, z-ca Komendanta Powiatowego st. bryg. Piotr Strojny, Wójt Gminy Gnojnik pan Sławomir Paterek oraz licznie zgromadzeni parafianie i mieszkańcy okolicznych wiosek. Mszę św. uświetniła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Porwisza.
kronikarz_osp dnia 02 maj 2016 19:16 · 0 Komentarzy · 18 Czytań · Drukuj
Ślub druha Dawida!
6.02.2016r. nasz druh Dawid Musiał powiedział swojej wybrance Izabeli sakramentalne „tak”. Aby tradycji stało się zadość strażacy z OSP przygotowali bramę strażacką oraz złożyli serdeczne życzenia dla Młodej Pary, a także wręczyli na ręce Pana Młodego pamiątkową maskotkę-strażaka.
Filmik z przygotowanej bramy można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.
kronikarz_osp dnia 11 luty 2016 14:10 · 0 Komentarzy · 85 Czytań · Drukuj
Zebranie sprawozdawcze za rok 2015
5 stycznia 2016r. w Domu Ludowym w Zawadzie Uszewskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2015. Przybyło na nie 29 druhów, a także Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Wojciech Rzepa i Naczelnik Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Eugeniusz Stochel.

kronikarz_osp dnia 08 styczeń 2016 19:13 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 180 Czytań · Drukuj
Informacja nt. zebrania sprawozdawczego
Uprzejmie informujemy i zapraszamy wszystkich druhów z OSP Zawada Uszewska na zebranie sprawozdawcze za rok 2015, które odbędzie się 5.01.2016r. o godzinie 17:00 w Domu Ludowym w Zawadzie Uszewskiej.
Tematem spotkania będzie między innymi przedstawienie działalności za rok 2015, podsumowanie dokonanych zakupów, szkoleń i akcji oraz wybory nowego Zarządu OSP.
kronikarz_osp dnia 02 styczeń 2016 17:43 · 0 Komentarzy · 105 Czytań · Drukuj
Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia druhowie z jednostki OSP Zawada Uszewska pragną złożyć wszystkim mieszkańcom, darczyńcom oraz przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, ogromu szczęścia, spełnienia wszystkich planów i marzeń, spokoju w rodzinach i powodzenia w życiu zawodowym. Niech nowonarodzony Chrystus pobłogosławi wszystkim, a nadchodzący Nowy rok przyniesie wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil. Wesołych Świąt!
kronikarz_osp dnia 23 grudzień 2015 15:53 · 0 Komentarzy · 111 Czytań · Drukuj
IX regionalne spotkanie opłatkowe
Zgodnie z kilkuletnią tradycją, także i w tym roku 20 grudnia odbyło się regionalne spotkanie opłatkowe strażaków z ziemi tarnowskiej, którzy licznie przybyli w podziękowaniu za kolejny rok służby. Była to też okazja by podzielić się opłatkiem i wspólnie kolędować. Wśród gości był m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Waldemar Pawlak, który podkreślił, że misja strażaków jest trudna i pełna niebezpieczeństw, ale dzięki ich działalności ludzie mogą żyć w spokoju i z nadzieją, ze ktoś czuwa nad ich bezpieczeństwem. Ponadto w uroczystości wzięli udział także ks. bp. Ordynariusz Andrzej Jeż, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Siarka, Komendant Wojewódzki PSP gen. Andrzej Mróz, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, a także wiele innych osobistości ze świata polityki, samorządowcy i sympatycy .
Podczas spotkania kapelan ks. prałat Stefan Cabaj otrzymał złoty medal za zasługi dla pożarnictwa przyznany przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za 25 lat działalności dla dobra strażackiej wspólnoty.
Spotkanie uświetnił występ zespołu działającego przy OSP w Łososinie Górnej oraz kapeli „Iwkowianie” przy dźwiękach których strażacy składali sobie serdeczne życzenia i wspólnie spożyli przygotowaną dla nich wieczerzę wigilijną.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w GALERII.
kronikarz_osp dnia 21 grudzień 2015 21:15 · 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj
Kontrola gotowości bojowej w naszej jednostce
2 grudnia 2015r. o godzinie 9:32 jednostka została zaalarmowana przez SKKP w Brzesku. Po przybyciu do remizy strażackiej okazało się, że w jednostce będzie miała miejsce inspekcja gotowości operacyjnej. Inspekcję z upoważnienia komendanta powiatowego PSP w Brzesku przeprowadził zespół trzyosobowy, który sprawdzał m.in. sposób i czas alarmowania, gotowość ratowników, stan wyszkolenia jednostki, wyposażenie osobiste, aktualność badań lekarskich i uprawnienia kierowców. Ponadto sprawdzeniu podlegało także przygotowanie i uzbrojenie pojazdów, sprzętu ratowniczego i systemów łączności radiowej. Inspekcja zakończyła się o godzinie 11:30 z wynikiem bardzo dobrym.
kronikarz_osp dnia 02 grudzień 2015 21:49 · 0 Komentarzy · 117 Czytań · Drukuj
Nowe umundurowanie na wyposażeniu jednostki
9 listopada br. w Urzędzie Gminy Gnojnik Naczelnik naszej jednostki odebrał z rąk Wójta Pana Sławomira Paterka dwa komplety "Bezpiecznego Strażaka", w skład którego wchodzą: ubranie strażackie specjalne typu Nomex, hełm, rękawice, kominiarka oraz buty bojowe.
Nowe umundurowanie udało się uzyskać dzięki wsparciu Urzędu Gminy Gnojnik oraz dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach zadania: "Wyposażenie strażaków z jednostek OSP w Gosprzydowej, Uszwi i Zawadzie Uszewskiej w odzież ochronną - poprawą bezpieczeństwa w czasie prowadzenia akcji ratowniczych".
kronikarz_osp dnia 09 listopad 2015 15:58 · 0 Komentarzy · 148 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 12
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie