Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
Podziękowanie dla ks. proboszcza Jana Kudłacza
2 sierpnia w kościele parafialnym w Uszwi o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta msza święta w której parafianie dziękowali za ponad 23 lata posługi kapłańskiej proboszcza ks. prałata Jana Kudłacza. W tym dniu nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego wraz z delegacją strażaków z jednostki OSP Zawada Uszewska. W ten sposób chcieliśmy okazać wdzięczność i szacunek naszemu proboszczowi, który zawsze nas wspierał, służył dobrą radą oraz posługą kapłańską przy uroczystościach strażackich takich jak kolejne jubileusze istnienia jednostki, poświecenie zakupionych samochodów pożarniczych czy sprzętu strażackiego.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Jan Kudłacz, który sprawował mszę świętą koncelebrowaną wraz z dwoma kapłanami pochodzącymi z naszej parafii, obecnym wikariuszem oraz księdzem misjonarzem, który przybył do naszej parafii z Białorusi.
Po mszy świętej podziękowanie za długoletnią posługę kapłańską na ręce ks. Jana Kudłacza złożyli nie tylko strażacy z OSP Zawada Uszewska oraz OSP Uszew ale także przedstawiciele Rady Parafialnej, DSM, sołtysi, ministranci, Akcja Katolicka, stowarzyszenia działające w Zawadzie Uszewskiej i Uszwi. Ponadto decyzją Rady Gminy ks. Prałatowi zostało nadane Honorowe Obywatelstwo Gminy Gnojnik.

W imieniu strażaków z OSP Zawada Uszewska chcemy podziękować ks. Janowi za pracę na rzecz naszej małej Ojczyzny przez prawie ćwierć wieku, za dobre słowo, głoszenie Słowa Bożego i posługę kapłańską. Niech Bóg da księdzu długie lata życia w zdrowiu, a Matka Boża otacza opieką. Bóg Zapłać!

kronikarz_osp dnia 03 sierpień 2020 17:06 · 0 Komentarzy · 200 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie