Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
A kto jest dla Ciebie autorytetem? - konkurs plastyczny dla dzieciOchotnicza Straż Pożarna w Zawadzie Uszewskiej organizuje konkurs plastyczny dla dzieci.
Gorąco zachęcamy do aktywnego wykorzystania wolnego czasu przez dzieci. Na zwycięzców czekają liczne nagrody, szczegóły już wkrótce.
Konkurs plastyczny odbywa się pod hasłem: „Mój autorytet- czyli bohaterowie na miarę XXI wieku.” Konkurs będzie realizowany przez druhów z OSP Zawada Uszewska m.in. w związku z przypadającymi w 2021 roku obchodami 100-lecia istnienia jednostki. Z tej okazji chcemy zrealizować cykl konkursów, spotkań, szkoleń z zakresu I pomocy. Wszystko rozpocznie się właśnie od konkursu plastycznego dla dzieci w dwóch grupach wiekowych. Tematyka związana z autorytetami ma pomóc dzieciom uruchomić wyobraźnię i przedstawić swojego bohatera, niezależnie kim on jest: czy to strażak walczący z żywiołem, kierowca autobusu, który codziennie zabiera dzieci do szkoły, ulubiona nauczycielka matematyki czy babcia, która piecze najlepsze ciasteczka na świecie. Chcemy, aby dzieci pokazały nam swoich bohaterów, kim chciałyby zostać i kogo naśladować w przyszłości. Autorytet- zwłaszcza w dzisiejszych czasach to słowo coraz częściej zapominane i postacie, które znikają ze świadomości młodych ludzi, dlatego tym bardziej trzeba ożywić ten temat i temu ma służyć organizowany konkurs. Chcemy w ten sposób kształtować odpowiednie zachowania i nauczyć dobrych postaw wśród dzieci: szacunku dla innych, poszanowania godności i uznania zasług oraz pracy wykonywanej przez ludzi niezależnie od stanowiska, jakie dana osoba zajmuje: czy jest to Pani sprzątaczka w Szkole czy Dyrektor wielkiej firmy. Konkurs będzie realizowany na terenie gminy Gnojnik - udział w nim mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku 3-11lat z terenu gminy Gnojnik. Mamy nadzieję, że konkurs i jego tematyka, podobnie jak ten zorganizowany kilka lat temu na temat pracy strażaków będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem.
Dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozpropagowania konkursu wśród uczniów szkół
i przedszkoli.

Regulamin konkursu:
Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 11 lat. W zależności od ilości nadesłanych prac będą rozważane dwie kategorie wiekowe:  kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 6 lat i kategoria II- dzieci w wieku od 7 do 11.

Technika wykonania prac
Dopuszczalna technika wykonania prac to rysunek, malarstwo (kredki, pisaki, malowanie węglem, farby i wszelkie inne dostępne sposoby na wyrażenie tematu), kolaż, malowanie na tkaninie, wydzieranka, wycinanka i inne ukazujące kreatywność dziecka.
Nie będą uwzględniane prace przestrzenne tj. rzeźby z masy solnej, plasteliny itp. Format prac konkursowych to najlepiej A4, A3.
Na rewersie pracy konkursowej należy podać:
1. Imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,
2. Numer telefonu lub e-mail rodzica celem poinformowania o zdobytej nagrodzie.


Wyłonienie zwycięzców
Prace zgłoszone do konkursu zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdzie czterech strażaków z OSP Zawada Uszewska. Przy wyborze prac będą brane pod uwagę m.in. zgodność z tematyką, staranność, pomysłowość, ilość pracy włożonej w wykonaną twórczość.
Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej oraz po jednym wyróżnieniu w każdej kategorii wiekowej. Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.

Termin nadsyłania i zgłaszania prac
Prace należy zgłaszać od 5 czerwca 2021 r. do 8 sierpnia 2021 r. . Mogą być one dostarczone osobiście do Naczelnika OSP Zawada Uszewska p. Józefa Kurasa pod adres Zawada Uszewska 13 lub nadesłane pocztą (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
OSP Zawada Uszewska
32-865 Uszew
p. Józef Kuras z dopiskiem Konkurs plastyczny.
Istnieje również możliwość oddania pracy opiekunowi w szkole, a ten dostarczy ją Naczelnikowi Straży.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 sierpnia 2021. Będą one dostępne na stronie internetowej OSP Zawada Uszewska. (www.ospzawadauszewska.tnb.pl) oraz na profilu facebookowym. Powiadomienie laureatów zostanie dokonane telefonicznie lub przez e-mail. Wręczenie nagród odbędzie się 12 sierpnia 2021 o godzinie 17:00 w Sali w Domu Ludowym w Zawadzie Uszewskiej.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Naczelnik OSP Zawada Uszewska tel. 1468-69-113 lub e-mail: ospzawadauszewska@gmail.com
GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.
kronikarz_osp dnia 05 czerwiec 2021 00:14 · 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie