Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2017 i 2018
Witamy
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
29 listopada w remizie w Gnojniku odbyło się trzygodzinne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które było skierowane głównie do młodzieży. Szkolenie poprowadził przedstawiciel PSP Brzesko mł. kpt. Paweł Machał oraz ratownicy medyczni Dominik Machał oraz Radosław Kuras. Kursanci uzyskali szeroką wiedzę na temat tego, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia tj. zadławienie, krwotok, padaczka itp., jak prawidłowo użyć defibrylatora, czy też w jaki sposób poprawnie wykonać resuscytację. Była to nie tylko wiedza teoretyczna, ale również ćwiczenia praktyczne.
W szkoleniu wzięło udział łącznie kilkanaście osób z miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Uszew oraz pięć dziewcząt z Zawady Uszewskiej.
kronikarz_osp dnia 02 grudzień 2017 12:18 · 0 Komentarzy · 93 Czytań · Drukuj
Zdarzenie drogowe - droga K75
31 października br. około godziny 22:17 jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego na drodze K75. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w miejscu gdzie prowadzone są roboty drogowe kobieta prowadząca samochód marki peugeot zjechała z asfaltu i kilkanaście metrów przejechała po nieutwardzonej nawierzchni, niszcząc przy tym słupki służące oznakowaniu robót drogowych tzw. sierżanty. Zadaniem ochotników było kierowanie ruchem oraz usunięcie plamy oleju oraz innych płynów technicznych.
W akcji wzięło udział sześciu strażaków z OSP Zawada Uszewska, policja, ZRM oraz JRG Brzesko.
kronikarz_osp dnia 03 listopad 2017 16:19 · 0 Komentarzy · 88 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt w jednostce
Dzięki przychylności ze strony MSWiA, naszej jednostce udało się zakupić nowy sprzęt, który jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, ale i samym strażakom podczas prowadzonych akcji ratowniczych.
Suma ponad 3000 zł pozwoliła na zakup takiego sprzętu jak: ubranie specjalne, 2 kominiarki niepalne, 2 pary rękawic, buty specjalne, latarka do hełmu, 2 węże tłoczne W-52 oraz 2 węże tłoczne W-75,zwijadło bębnowe 50m, a także kołowrót ratowniczy do asekuracji ratowników i sprzętu w czasie akcji ratunkowych na wodach.
kronikarz_osp dnia 17 październik 2017 18:08 · 0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
Nowe wyposażenie
Nasza jednostka wzbogaciła się o kolejne nowe umundurowanie, które będzie odtąd służyło druhom podczas akcji ratowniczych. Pomoc materialna, która została przyznana na zasadach częściowej odpłatności objęła zakup ubrania specjalnego typu Nomex oraz butów specjalnych Brandbull 006. Całkowita wartość takiego wyposażenia to 2440zł, z czego 980 zł zostało dofinansowane z funduszy firm ubezpieczeniowych, a pozostałą kwotę nasza jednostka otrzymała ze środków Urzędu Gminy Gnojnik.
Ponadto, z nagrody jaką jednostka otrzymała za zajęcie II miejsca w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych zakupiono urządzenie do podtrzymywania napięcia, które pozwala na zabezpieczenie pojazdu pożarniczego VW T4 na czas dłuższego postoju. Polega to na podtrzymywaniu napięcia w akumulatorze, aby auto nie straciło ustawień i pamięci oraz żeby było zawsze gotowe do jazdy.
kronikarz_osp dnia 01 wrzesień 2017 11:09 · 0 Komentarzy · 98 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Gosprzydowa 2017
9 lipca br. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, które w tym roku zorganizowano i przeprowadzono w miejscowości Gosprzydowa. Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn w kategoriach: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców oraz grupy seniorów kobiet i mężczyzn. Nasza jednostka startowała w kategorii męska drużyna pożarnicza seniorów wraz z sześcioma innymi jednostkami OSP z naszej gminy. Gościnnie w zawodach wzięła udział także jednostka OSP pochodząca z powiatu bocheńskiego.
Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Ciężka praca podczas treningów i zaangażowanie zaowocowały zdobyciem przez naszych druhów II miejsca w klasyfikacji generalnej z łącznym wynikiem 119,62 punktów.

Poniżej filmiki z udziałem drużyny z OSP Zawada Uszewska:Fotorelacja z zawodów pod tym LINKIEM.kronikarz_osp dnia 10 lipiec 2017 16:03 · 0 Komentarzy · 96 Czytań · Drukuj
Ślub druha Marcina
17 czerwca 2017r. druh Marcin wstąpił w związek małżeński z Justyną Kuras. To już kolejny raz w tym roku kiedy druh z szeregów naszej OSP staje na ślubnym kobiercu. Z tej okazji, już tradycyjnie strażacy przygotowali bramę strażacką.
Młodej Parze życzymy dużo szczęścia i miłości oraz wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Przygotowaną bramę strażacką można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.
kronikarz_osp dnia 19 czerwiec 2017 15:32 · 0 Komentarzy · 103 Czytań · Drukuj
Dzień Strażaka - Lewniowa 2017
3 maja 2017r. odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka w gminie Gnojnik, które w tym roku zostały zorganizowane w miejscowości Lewniowa i połączone z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Boskiej Królowej Polski.
Świętowanie zostało rozpoczęte od przemarszu pododdziałów i pocztów sztandarowych wszystkich siedmiu jednostek działających na terenie gminy, spod Domu Strażaka w Lewniowej do kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta msza odpustowa, sprawowana także w intencji strażaków. Dalsza część uroczystości odbywała się już na terenie przed remizą. Wśród gości przybyłych na uroczystości z okazji święta patrona strażaków był m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku mł. bryg. Piotr Strojny, Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gnojniku druh Wojciech Rzepa. Głos zabrał także Prezes jednostki OSP Lewniowa druh Henryk Myszka, oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gnojniku, a zarazem sołtys wsi Lewniowa druh Artur Seniuk, który podziękował wszystkim ochotnikom za przybycie i wspólne świętowanie.
Po części oficjalnej wszyscy strażacy zostali zaproszeni na wspólny obiad.
kronikarz_osp dnia 12 maj 2017 17:19 · 0 Komentarzy · 145 Czytań · Drukuj
Wielkanoc
Wielkanoc to czas najważniejszy dla chrześcijan, ale to także święta, w których czynny udział biorą strażacy, pełniąc straż honorową przy grobie Jezusa. W ten sposób naśladują rzymskich żołnierzy, którzy na żądanie Piłata mieli strzec ciała Chrystusa, aby nie zostało wykradzione.
Ta istniejąca już od dziesiątek lat tradycja jest nadal praktykowana także i wśród szeregów naszej OSP, która w Wielką Sobotę czuwała przy Grobie Pańskim oraz uczestniczyła w mszy świętej rezurekcyjnej wraz z pocztem sztandarowym i reprezentantami OSP Uszew.


kronikarz_osp dnia 19 kwiecień 2017 13:02 · 0 Komentarzy · 130 Czytań · Drukuj
Akcja poszukiwawcza
2.03.2017r. o godz. 21:50 strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Brzesku do udziału w akcji poszukiwawczej w miejscowości Uszew. Do pomocy w odnalezieniu zaginionej kobiety zostały wezwane także pozostałe jednostki z terenu gminy Gnojnik oraz policja. Dzięki szybkiej interwencji kobieta została odnaleziona po kilkunastu minutach w piwnicy nowopowstałego domu niedaleko jej miejsca zamieszkania. Odnaleziona kobieta była wychłodzona, ale jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Została zabrana do szpitala przez ZRM w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Strażacy wrócili do koszar o godzinie 22:50.
kronikarz_osp dnia 02 marzec 2017 23:16 · 0 Komentarzy · 200 Czytań · Drukuj
Pracowity piątek
24 lutego 2017r. był dniem bardzo pracowitym dla zawadzkich strażaków ze względu na bardzo silne wiatry, które przyczyniły się do powstania wielu szkód, także na terenie naszej gminy. W tym dniu OSP Zawada Uszewska brała udział w trzech akcjach:
- godzina 11:44 - alarm od SK KP PSP w Brzesku - wyjazd samochodu GBA do pomocy przy zabezpieczaniu dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Uszew. Uszkodzeniu uległa część fajermuru i w związku z tym konieczne było zabezpieczenie dachu przed kolejnymi, silnymi podmuchami wiatru, które mogłyby spowodować jego zerwanie,
- godzina 13:43 - wyjazd w celu usunięcia przewróconego wraz z korzeniami drzewa, które zablokowało wjazd na posesję w miejscowości Zawada Uszewska,
- godzina 14:10 - akcja zabezpieczania dachu budynku gospodarczego w miejscowości Zawada Uszewska. Przy pomocy lin stalowych i pasów strażacy zabezpieczyli pozostałą na dachu blachę poprzez przytwierdzenie jej do elementów konstrukcyjnych budynku oraz fundamentów. Ponadto działania polegały na przymocowaniu fajermuru za pomocą liny konopnej do drzew w celu zabezpieczenia go przed przewróceniem i silnym wiatrem.
Ostatecznie strażacy wrócili do koszar ok. godziny 15:23.


kronikarz_osp dnia 25 luty 2017 17:04 · 0 Komentarzy · 173 Czytań · Drukuj
Ślub druha Darka!
Druh Darek z naszej jednostki stanął na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sakramentalne "tak" swojej wybrance serca. Z tej okazji pragniemy życzyć Młodej Parze wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia: dużo miłości, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń!

Bramę weselną przygotowaną dla Darka przez kolegów z OSP można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM
kronikarz_osp dnia 06 luty 2017 15:48 · 0 Komentarzy · 183 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 12 < 1 2 3 4 5 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 195
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie