Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Witamy
Akcja - tlenek węgla
9.04.2019r. zostaliśmy zadysponowani do budynku mieszkalnego w Zawadzie Uszewskiej z uwagi na zagrożenie ulatniania się tlenku węgla. Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyznie. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Brzesku. Działania naszej jednostki polegały na przewietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych oraz sprawdzeniu czy nie ma żadnej awarii w instalacji gazowej.

W działaniach wzięli udział: OSP Zawada Uszewska, JRG Brzesko, ZRM Brzesko.
kronikarz_osp dnia 10 kwiecień 2019 17:04 · 0 Komentarzy · 49 Czytań · Drukuj
Pożar traw
30 marca 2019r. nasza jednostka została zadysponowana do pożaru traw w Zawadzie Uszewskiej. Działania rozpoczęły się o godzinie 19:22 i miały na celu zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, który był zagrożeniem dla pobliskiego sadu i młodnika leśnego.

W akcji brały udział jednostki: OSP Zawada Uszewska, OSP Biesiadki, OSP Lewniowa.
kronikarz_osp dnia 30 marzec 2019 19:19 · 0 Komentarzy · 40 Czytań · Drukuj
Pracowity poniedziałek zawadzkich strażaków
11 marca nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do usuwania skutków wichury, jaka przeszła w nocy nad naszym rejonem wyrządzając duże szkody. Strażacy zarówno z naszej jednostki jak i innych okolicznych OSP mieli ręce pełne roboty.

Pierwsza akcja tego dnia rozpoczęła się już o 4:00. Strażacy z OSP Zawada Uszewska zostali wezwani do usunięcia powalonego drzewa w miejscowości Biesiadki. Drzewo zablokowało przejazd na drodze powiatowej. W akcji brało udział 4 druhów. Mieli oni za zadanie usunięcie drzewa, aby umożliwić przejazd samochodom. Następnie w drodze do koszar strażacy usuwali połamane gałęzie, które utrudniały lub uniemożliwiały przejazd drogą powiatową w kierunku Zawady Uszewskiej.

Ze względu na to, że wichura nie ustawała także w ciągu dnia, strażacy byli w ciągłej gotowości. Już o godzinie 7:00 zostali wezwani do kolejnego zdarzenia. W miejscowości Zawada Uszewska został częściowo zerwany dach z budynku gospodarczego. Strażacy uzupełnili zerwane przez wiatr, brakujące łaty dachowe, przymocowali pozostałą blachę jaką pokryty był dach oraz zamontowali plandeki, aby zabezpieczyć dach przed kolejnymi, silnymi podmuchami wiatru.

W ciągu dnia strażacy brali udział jeszcze w kilku akcjach zabezpieczenia zerwanych dachów. Jedno zdarzenie miało miejsce ok. godziny 11:00 w Zawadzie Uszewskiej. Wiatr zerwał część dachu budynku gospodarczego pokrytego eternitem. Uszkodzenia nie były zbyt duże i strażacy szybko zabezpieczyli dach przykrywając go plandekami.
Po godzinie 15:00 strażacy znów wyjeżdżali do zerwanych dachówek. Uszkodzeniu uległ kolejny budynek gospodarczy w Zawadzie Uszewskiej. Strażacy zostali więc wezwani przez SK KP PSP w Brzesku w celu zabezpieczenia dachu przed dalszym uszkodzeniem go przez wiatr.
Ponadto wiatr zniszczył jeszcze część dachów w dwóch sąsiednich budynkach i tam również konieczna była interwencja strażaków. Strażacy zabezpieczyli wszystkie dachy i wrócili do koszar po godzinie 18:30.kronikarz_osp dnia 13 marzec 2019 22:59 · 0 Komentarzy · 110 Czytań · Drukuj
Usuwanie powalonego drzewa
W niedzielę, 10 marca ok. godz. 7:00 nasza jednostka została wezwana przez SK KP PSP w Brzesku do przewróconego drzewa w miejscowości Zawada Uszewska. Na miejsce akcji wyjechał samochód GBA w obsadzie 4 strażaków. Po przybyciu na miejsce okazało się, że wiatr powalił drzewo powodując całkowity brak możliwości przejazdu drogą gminną. Strażacy przystąpili do działań, które polegały na poprzecinaniu drzewa na mniejsze kawałki, usunięciu gałęzi oraz udrożnieniu przejazdu, aby bezpiecznie można było korzystać z drogi. Druhowie wrócili do koszar po godzinie 8:00.

kronikarz_osp dnia 12 marzec 2019 11:02 · 0 Komentarzy · 99 Czytań · Drukuj
Drzewo podgryzione przez bobry
2 marca o godz. 13:50 jednostka została zaalarmowana do akcji w miejscowości Zawada Uszewska. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trzeba usunąć drzewo podgryzione przez bobry, gdyż jego przewrócenie się zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego na drodze powiatowej w stronę Biesiadek oraz grozi zerwaniem głównej linii światłowodowej.
Działania polegały na chwilowym zamknięciu jednego pasa ruchu, ścięciu drzewa i usunięciu go z okolic drogi. Działania trwały około 1 godziny.
Zadysponowane siły: OSP Zawada Uszewska, JRG Brzesko

kronikarz_osp dnia 03 marzec 2019 19:04 · 0 Komentarzy · 102 Czytań · Drukuj
Poszukiwania zaginionej kobiety w Borzęcinie
2 lutego 2019r. od godz. 9:00 grupa strażaków z OSP Zawada Uszewska brała udział w akcji poszukiwawczej zaginionej Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina. W akcję zaangażowane zostały służby ratownicze, porządkowe z terenu powiatu oraz prywatne osoby i wolontariusze.
Zbiórka służb zaangażowanych w poszukiwania miała miejsce na parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie. Poszukiwania prowadzone były na obszarze kilkunastu kilometrów kwadratowych w okolicach domu, nad jednym ze zbiorników wodnych i wzdłuż fragmentu rzeki Uszwica. Akcja poszukiwawcza zakończyła się po godzinie 14:30, ale niestety nie przyniosła żadnego rezultatu i nie udało się natrafić na żaden ślad zaginionej.
kronikarz_osp dnia 02 luty 2019 18:19 · 0 Komentarzy · 98 Czytań · Drukuj
Zaproszenie na zebranie walne
Zarząd OSP w Zawadzie Uszewskiej ma zaszczyt zaprosić druhów oraz osoby chętne do wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej na Walne Zebranie Sprawozdawcze jednostki, które odbędzie się 4 stycznia o godzinie 19:00 w sali Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej.
Członków czynnych obowiązuje mundur wyjściowy.
Serdecznie zapraszamy!
kronikarz_osp dnia 02 styczeń 2019 19:54 · 0 Komentarzy · 143 Czytań · Drukuj
Szczęśliwego Nowego Roku!
Z okazji nadchodzącego Nowego Roku Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej wraz z druhami składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń, a w noc sylwestrową szampańskiej zabawy w gronie najbliższych i przyjaciół. Niech Nowy Rok przyniesie spokój i pozwoli zrealizować wszystkie plany osobiste i zawodowe!
kronikarz_osp dnia 30 grudzień 2018 19:41 · 0 Komentarzy · 151 Czytań · Drukuj
Podsumowanie akcji w 2018 r.
Nasza jednostka w roku 2018 brała udział w ośmiu akcjach ratowniczych.

Pożary: 3
Miejscowe zagrożenia: 3
Wypadki i kolizje drogowe: 2
Fałszywe alarmy: 0

kronikarz_osp dnia 30 grudzień 2018 19:21 · 0 Komentarzy · 132 Czytań · Drukuj
Kolizja drogowa na drodze K75
27 listopada ok. godziny 17:55 nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 75. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe, gdyż jeden z nich wymusił pierwszeństwo. Działania straży polegały na kierowaniu ruchem, usunięciu rozlanych płynów i olejów z uszkodzonych samochodów oraz zholowaniu uszkodzonego auta z miejsca zdarzenia. W kolizji żadna osoba nie ucierpiała.
Akcja została zakończona ok. 18:55. Wzięło w niej udział czterech strażaków z OSP Zawada Uszewska, policja oraz PSP Brzesko.
kronikarz_osp dnia 01 grudzień 2018 23:09 · 0 Komentarzy · 148 Czytań · Drukuj
Inspekcja gotowości bojowej
9 listopada 2018r. w naszej jednostce została przeprowadzona niezapowiedziana inspekcja gotowości bojowej. Jest to bardzo istotny sposób sprawdzenia zdolności strażaków do reagowania na nagłe zagrożenia oraz stopnia przygotowania do działań ratowniczych.
W pierwszej kolejności została zweryfikowana sprawność systemu alarmowania poprzez ogłoszenie alarmu przy pomocy systemu selektywnego alarmowania. Od chwili uruchomienia syreny, inspektorzy mierzyli czas druhom do momentu wyjazdu zadysponowanych sił z miejsca ich stacjonowania przed garaż. W tym czasie strażacy musieli m.in. zdążyć założyć ubrania specjalne i zająć miejsca w samochodzie bojowym.
Kolejny istotny element inspekcji to sprawdzenie gotowości ratowników OSP przybyłych na alarm, stanowiących obsadę zaalarmowanego zastępu. Ocenie podlegał stan wyposażenia ratowników (posiadanie kompletnego ubrania specjalnego, butów, kominiarki, rękawic itp.) oraz ich uprawnienia (posiadanie kwalifikacji i uprawnień ratowniczych, posiadanie aktualnych badań lekarskich oraz niezbędnych szkoleń, które pozwalają na realizację gotowości operacyjnej)
Trzeci element inspekcji to ocena gotowości pojazdów i innych sprzętów ratowniczych oraz sprzętu łączności. W tym zakresie sprawdzone zostało m.in. czy pojazdy strażackie posiadają aktualne badania techniczne, a sprzęt jest kompletny i sprawny oraz dobrze zamocowany na pojeździe.
Na zakończenie strażacy mieli za zadanie wykonać zadanie praktyczne polegające na podaniu dwóch prądów wody. Zadanie zostało wykonane prawidłowo.
Końcowa ocena zespołu inspekcyjnego po przeprowadzeniu wszystkich czynności jest pozytywna. Inspektorzy nie wnieśli żadnych uwag, co do przygotowania naszej jednostki do udziału w akcjach ratowniczych.
Poprzednia inspekcja gotowości bojowej została przeprowadzona w naszej OSP w październiku 2016r. i również została zakończona z wynikiem pozytywnym.
kronikarz_osp dnia 09 listopad 2018 19:19 · 0 Komentarzy · 166 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 15 < 1 2 3 4 5 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie