Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
Warta przy Grobie Pańskim - Wielkanoc 2021
Tegoroczna Wielkanoc była inna niż wszystkie, z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa, jednakże strażacy nie zrezygnowali z pięknej tradycji Warty przy Grobie Pańskim i czuwali przy Grobie także w tym roku, choć nieco krócej i w okrojonym składzie. Ochotnicy pełnili straż w Wielką Sobotę od godziny 12:00 do 16:00, a następnie uczestniczyli w Mszy św. Rezurekcyjnej oraz Procesji Zmartwychwstania.

kronikarz_osp dnia 26 kwiecień 2021 23:16 · 0 Komentarzy · 64 Czytań · Drukuj
WESOŁEGO ALLELUJA!


Święta Wielkiej Nocy to czas Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, czas zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad mrokiem, dobra nad złem... Z tej okazji Zarząd OSP Zawada Uszewska wraz ze strażakami składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, wytrwałości. Życzymy, aby te Święta były bezpieczne, przyniosły wytchnienie od codziennych trosk i wypełniły każdą chwilę wiarą, nadzieją i miłością. Wesołego Alleluja!
kronikarz_osp dnia 02 kwiecień 2021 03:25 · 0 Komentarzy · 102 Czytań · Drukuj
Poszukiwania zaginionego w Gosprzydowej
W niedzielę, 21 marca 2021, w godzinach przedpołudniowych nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do akcji poszukiwania zaginionego mężczyzny w miejscowości Gosprzydowa.Mężczyzna wyszedł z domu ok. 10:30.
W akcji brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Gnojnik, a także Policja, JRG Brzesko + quad, OSP Górka + dron, pies tropiący z przewodnikiem oraz prywatne osoby. Poszukiwania miały miejsce przede wszystkim w pobliskich lasach na terenie Gosprzydowej. Poszukiwaniom nie sprzyjała zimowa aura i niska temperatura. Dodatkowo mogło to spowodować niebezpieczeństwo szybkiego wyziębienia u poszukiwanego mężczyzny. Pomimo kilkugodzinnej akcji, nie udało się odnaleźć mężczyzny i strażacy wrócili do koszar po godzinie 17:00. Na miejscu pozostali policjanci, którzy w dalszym ciągu prowadzili swoje działania.
kronikarz_osp dnia 24 marzec 2021 21:14 · 0 Komentarzy · 84 Czytań · Drukuj
JUBILEUSZ 100-LECIA OSP ZAWADA USZEWSKA 1921-2021
kronikarz_osp dnia 30 styczeń 2021 04:25 · 0 Komentarzy · 149 Czytań · Drukuj
Mundury galowe dla druhów
Udało się zakupić dwa kompletne mundury galowe dla druhów z OSP Zawada Uszewska wraz ze sznurami oraz emblematami. Koszt zakupu, ponad 1100 zł został pokryty ze środków własnych OSP. Zakupione stroje pozwolą na godne reprezentowanie jednostki na uroczystościach strażackich, państwowych czy kościelnych.
kronikarz_osp dnia 30 styczeń 2021 03:54 · 0 Komentarzy · 125 Czytań · Drukuj
Małe remonty poprawiające wizerunek remizy.
W związku ze zbliżającym się w 2021 roku Jubileuszem 100-lecia jednostki, strażacy postanowili zadbać m.in. o poprawę wizerunku samej remizy. Wykonany został remont zadaszenia nad wjazdem do garażu strażackiego. Do tej pory zadaszenie było w formie betonowego balkonu. Aktualnie zostały na nim zamocowane drewniane belki i założona nowa blacha wraz z rynnami. Ponadto wmurowano w ścianę kamienny podest, na którym będzie stała figura św. Floriana oraz tablica upamiętniająca obchody 100-lecia OSP.
Wydrukowany został też nad 4-metrowy baner, który już wkrótce zawiśnie nad drzwiami do remizy i będzie on informował przechodzących i przejeżdżających o tym ważnym dla całej społeczności wydarzeniu, jakim jest rocznica 100-lecia powstania OSP Zawada Uszewska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich druhów, którzy zaangażowali się w sprawę, znaleźli czas i poświęcili go na to, aby w czynie społecznym wykonać prace przy remizie strażackiej.
kronikarz_osp dnia 30 styczeń 2021 03:31 · 0 Komentarzy · 110 Czytań · Drukuj
Podsumowanie akcji w 2020 roku
Nasza jednostka w roku 2020 brała udział w dziewięciu akcjach ratowniczych.

Pożary: 1
Miejscowe zagrożenia: 8
Wypadki i kolizje drogowe: 0
Fałszywe alarmy: 0
kronikarz_osp dnia 31 grudzień 2020 16:17 · 0 Komentarzy · 142 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt - ładowarka do akumulatora CTEK
Jednostka pozyskała nowy sprzęt na wyposażenie. Zakupiona została profesjonalna ładowarka do akumulatorów 24V z możliwością przełączania trybów, czujnikiem temperatury oraz prostownikiem firmy CTEK. Ładowarka będzie użytkowana w samochodzie MAN 14.220 w celu uniknięcia spadków napięcia w akumulatorach, aby wóz był w ciągłej gotowości bojowej. Sprzęt udało się zakupić dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 1000zł z Funduszu Sprawiedliwości.
kronikarz_osp dnia 28 grudzień 2020 11:06 · 0 Komentarzy · 207 Czytań · Drukuj
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszyscy strażacy składają najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, zadowolenia i sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
Niech te najpiękniejsze Święta przyniosą radość, miłość i szczęście w tym trudnym czasie pandemii oraz nadzieję, że w końcu powróci normalność. Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim tym, którzy przyjęli nas w tym roku w swoim domu i zakupili kalendarz strażacki oraz każdemu z osobna za jakikolwiek gest dobroci, dobre słowo i wspieranie naszej działalności przez cały rok. Serdecznie dziękujemy!


kronikarz_osp dnia 24 grudzień 2020 09:05 · 0 Komentarzy · 199 Czytań · Drukuj
Szlachetna Paczka po raz drugi w OSP Zawada Uszewska
Podobnie jak w tamtym roku, strażacy zorganizowali Szlachetną Paczkę dla jednej z wielu potrzebujących rodzin z naszego regionu. Potrzebne były nie tylko artykuły spożywcze, ale także m.in. proszki i płyny do prania, opał czy farby do pomalowania ścian. Dzięki wielkiemu sercu i mobilizacji strażaków udało się zrealizować wszystkie potrzeby rodziny. Zebrane artykuły zostały wczoraj przez druhów zapakowane, a dzisiaj - podczas już XX Weekendu Cudów - zawiezione do zbiorczego magazynu, skąd wolontariusze przekażą je do odpowiedniej rodziny. Cieszymy się, że chociaż w małym stopniu możemy pomóc komuś w potrzebie i wywołać uśmiech na jego twarzy. Wierzymy, że paczki stworzone przez nas to coś więcej niż pomoc materialna, a dobro przekazane drugiemu człowiekowi zawsze wraca.

Serdeczne dzięki dla wszystkich druhów, którzy zaangażowali się po raz kolejny w akcję "Szlachetnej Paczki" zarówno w sposób materialny, jak i podczas pakowania paczek i dowozu ich w miejsce zbiórki.

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II


kronikarz_osp dnia 12 grudzień 2020 13:08 · 0 Komentarzy · 208 Czytań · Drukuj
Uroczystości pogrzebowe śp. druha Ryszarda Zycha

To był smutny dzień dla wszystkich strażaków z OSP Zawada Uszewska, gdyż dzisiaj, 18 listopada pożegnaliśmy druha Ryszarda Zycha. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13:00 różańcem za duszę zmarłego w kościele parafialnym pw. św. Floriana w Uszwi. Strażacy wystawili także wartę honorową przy urnie zmarłego. Następnie o 13:30 rozpoczęła się msza św. żałobna odprawiona przez wikariusza ks. Piotra Gwoździa. W pożegnaniu uczestniczył poczet sztandarowy OSP Zawada Uszewska wraz z delegacją strażaków, którzy nieśli czapkę rogatywkę oraz odznaczenia jakimi był uhonorowany ś.p. Ryszard przez lata swojej służby w jednostce. Przybył także Komendant Gminny ZOSP RP w Gnojniku druh Kazimierz Święch. Po mszy świętej kondukt pogrzebowy prowadzony przez wóz strażacki przemaszerował na cmentarz, gdzie odprawiona została ostatnia część ceremonii, następnie w asyście sygnału wozu strażackiego urnę złożono do grobu. Na cmentarzu, ostatnie pożegnanie ś.p. druha Ryszarda odczytał jeden z naszych druhów:


Czcigodny Księże, pogrążona w smutku Rodzino, druhowie Strażacy oraz zebrani wierni.
Granica życia i śmieci towarzyszy nam od zawsze, ale jej przekroczenie jest zawsze zbyt szybkie. Również ta śmierć jest dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem. Wszyscy z głębokim żalem, smutkiem i bólem serca przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczny spoczynek członka OSP Zawada Uszewska - druha Ryszarda Zycha. Choć ta chwila rozstania dla nas ludzi jest bolesna, to wiara katolicka wyraźnie mówi nam, że po doczesnym życiu udajemy się do lepszego świata, gdzie nie ma trosk, nie ma bólu i panuje wieczna radość. Tam gdzie z pewnością teraz jest śp. Ryszard. Wierzymy, że spotkamy się z nim w miejscu, które przygotował nam wszystkim nasz stwórca - Bóg Ojciec.
Dzisiaj przyszliśmy, by swoją obecnością podziękować śp. Ryszardowi za trudy i wysiłki w służbie pożarniczej, ale i tej zwykłej społecznej i ludzkiej. Pomimo ciężkich czasów związanych z pandemią, stawiliśmy się tu dziś, aby oddać mu ostatnią posługę, na którą w pełni zasłużył.
Śp. Ryszard był strażakiem od ponad 50 lat. Od samego początku angażował się w życie jednostki i gdy tylko mógł, podpowiadał, wspierał i pomagał. Mocno udzielał się m.in. w pracach przy budowie Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej. Cieszył się z każdego sukcesu zawadzkich strażaków. Od ponad 10 lat pełnił funkcję Sekretarza OSP, a w ostatniej kadencji był także Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Nigdy nie opuścił żadnego walnego zebrania strażackiego. Nawet w poprzednim roku, gdy choroba dawała mu się już mocno we znaki przybył na zebranie, aby spełnić swój strażacki obowiązek i dać tym samym przykład innym. Za pracę na rzecz jednostki i za służbę bliźniemu otrzymał Odznakę Strażak Wzorowy oraz Brązowy, Srebrny i Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa. Cieszył się dużym zaufaniem czego dowodem jest także pełnienie przez kilka lat funkcji Prezesa Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gnojniku.
Życie śp. Ryszarda Zycha to oprócz działalności w Ochotniczej Straży Pożarnej także działalność społeczna. Przez wiele lat pełnił funkcję sołtysa wsi Zawada Uszewska dbając o rozwój wsi i angażując się w codzienne sprawy mieszkańców. Dał się poznać jako prosty, życzliwy człowiek, skromny i pogodny. Takim właśnie go zapamiętamy.

Druhu Ryszardzie - Ufamy, że w niebie – św. Florian patron strażaków, salutuje na Twoje powitanie, a Chrystus pochyla sztandar Zmartwychwstania, że idziesz na Jego służbę. Spoczywaj w pokoju! Cześć Twojej Pamięci!

kronikarz_osp dnia 18 listopad 2020 16:21 · 0 Komentarzy · 210 Czytań · Drukuj
Strona 2 z 19 < 1 2 3 4 5 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie