Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2017 i 2018
Witamy
Zebranie sprawozdawcze za rok 2010
26 lutego 2011r. w Domu Ludowym w Zawadzie Uszewskiej odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, w którym uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP druh Wojciech Rzepa, Naczelnik Zarządu Gminnego OSP RP druh Eugeniusz Stochel oraz bardzo licznie zgromadzeni druhowie z naszej jednostki.
Po przywitaniu gości Prezes OSP druh Jan Robak przedstawił sprawozdanie za rok 2010. Następnie wszyscy jednogłośnie udzielili Zarządowi absolutorium za rok sprawozdawczy po czym odbyły się wybory do nowego Zarządu, w którym funkcję Prezesa objął ponownie druh Jan Robak, zastępcą Prezesa został - druh Piotr Golec, Naczelnikiem - druh Józef Kuras, zastępcą Naczelnika - druh Jerzy Pawełek, a skarbnikiem druh Marcin Pawełek. Nowe władze OSP przystąpiły do wytyczenia kierunków działań w 2011 roku, wśród których znalazły się m.in. przygotowania do obchodów jubileuszu 90-lecia jednostki, zakup motoroli i pompy szlamowej oraz odnowienie wnętrza remizy w tym również wymiana okien. Do OSP wstąpiło także 4 nowych członków - seniorów: Bober Łukasz, Chudoba Jakub, Pabian Sylwester, Sumara Daniel oraz utworzono MDP w składzie: Grzesicki Kacper, Kopeć Dawid, Kudzia Piotr, Kudzia Jakub, Pabian Piotr, Chudoba Dawid i Pabijan Adrian. Najważniejszym momentem spotkania było wręczenie medalu honorowego im. Bolesława Chomicza czyli najwyższego odznaczenia strażackiego zasłużonemu działaczowi i długoletniemu Prezesowi OSP Zawada Uszewska, którym jest druh Tadeusz Pałka.
Po części oficjalnej strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez żony druhów.


kronikarz_osp dnia 01 marzec 2011 16:16 · 0 Komentarzy · 528 Czytań · Drukuj
Wesołych Świąt
Z okazji świąt Bożego Narodzenia Zarząd oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej składają najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym oraz aby ten nadchodzący nowy 2011 rok był jeszcze lepszy od tego, który przemija.
kronikarz_osp dnia 24 grudzień 2010 16:09 · 0 Komentarzy · 436 Czytań · Drukuj
Uszwica znowu groźna
W dniach 14,15 maj 2010r. na skutek obfitych opadów, poziom wody w Uszwicy gwałtownie wzrósł i w dniu 16 maja 2010r. przekroczył stan alarmowy o ok. 1 metr podtapiając większość posesji oraz upraw rolnych znajdujących się blisko rzeki.

kronikarz_osp dnia 18 maj 2010 15:30 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 688 Czytań · Drukuj
Pożar budynku mieszkalnego - Uszew
W dniu 1.04.2010r. około godziny 19:45 zgłoszono alarm o pożarze budynku mieszkalnego w Uszwi. W akcji brało udział 6 jednostek: OSP Zawada Uszewska, OSP Uszew, OSP Gnojnik, OSP Lewniowa oraz jednostki ratowniczo-gaśnicze z Brzeska. Palący się dom zagrażał innym budynkom, gdyż znajdował się w ścisłej zabudowie mieszkalnej. Ponadto wewnątrz panowało duże zadymienie i strażacy mogli wejść do środka tylko w specjalnym sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 22:00
kronikarz_osp dnia 02 kwiecień 2010 11:33 · 0 Komentarzy · 620 Czytań · Drukuj
Zebranie sprawozdawcze za rok 2009
Dnia 9.01.2010 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze, w którym uczestniczyli druhowie naszej jednostki oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Gnojnik Pan Wojciech Rzepa oraz Naczelnik Zarządu Gminnego OSP RP druh Eugeniusz Stochel. Podczas spotkania ustalono plan działań na rok 2010 tj.: zakup mundurów wyjściowych oraz specjalnych, a także remont remizy.
kronikarz_osp dnia 10 styczeń 2010 20:15 · 0 Komentarzy · 539 Czytań · Drukuj
Spotkanie opłatkowe 2009
W dniu 20 grudnia 2009r. w sali Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe strażaków z powiatu brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego oraz po raz pierwszy z powiatu nowosądeckiego.
W spotkaniu tym wzięli udział nie tylko strażacy PSP oraz strażacy ochotnicy, ale także liczni zaproszeni goście m.in. Ks. Biskup Wiktor Skworc, Parlamentarzyści, Posłowie, a także Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie - st. bryg. Andrzej Mróz. Organizatorzy oraz zaproszeni goście podziękowali strażakom za ich trud oraz służbę innym ludziom składając życzenia świąteczno-noworoczne. Uroczystość doskonale uświetniał występ Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" oraz Kapela Ludowa "Siemiechowianie". Przy dźwiękach kolęd wszyscy strażacy łamali się opłatkiem i składali sobie wzajemne życzenia.
kronikarz_osp dnia 21 grudzień 2009 15:00 · 0 Komentarzy · 539 Czytań · Drukuj
Nowe nabytki jednostki
Nasza jednostka zakupiła radiostację na samochód GLM 8/8 VW za pieniądze z dotacji Zarządu Wojewódzkiego OSP RP. Pozostałą część dopłacił Urząd Gminy Gnojnik.
Dodatkowo OSP Zawada Uszewska wzbogaciła się również o pięć nowych mundurów specjalnych zakupionych z funduszy Urzędu Gminy Gnojnik przekazanych dla naszej jednostki na utrzymanie gotowości bojowej i bezpieczeństwa strażaków oraz dzięki przychylności mieszkańców naszej wsi.
Ponadto jednostka zakupiła myjkę ciśnieniową "karcher" za pieniądze uzyskane z nagrody za zajęcie III miejsca w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Resztę osprzętu potrzebnego do uruchomienia zakupiono ze środków własnych.
kronikarz_osp dnia 20 sierpień 2009 17:17 · 0 Komentarzy · 499 Czytań · Drukuj
Pożar budynku mieszkalnego - Uszew
Dnia 14.07.09r. o godz. 030 OSP Zawada Uszewska została zaalarmowana przez PSP w Brzesku do akcji pożarniczej budynku mieszkalnego i zabudowań gospodarczych w miejscowości Uszew. Po dotarciu na miejsce zdarzenia płomienie objęły część budynku gospodarczego. Dom udało się uratować.

kronikarz_osp dnia 15 lipiec 2009 15:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 692 Czytań · Drukuj
Zawody sportowo-pożarnicze - Biesiadki 2009
Coroczne gminne zawody sportowo-pożarnicze odbyły się 12 lipca 2009r. na stadionie w Biesiadkach. Aby każdy mógł mieć równe szanse, zawody zostały podzielone na trzy grupy wiekowe:
Gr. I - 10-14 lat
Gr. II - 15-18 lat (Juniorzy)
i Gr. III - Powyżej 18 lat (Seniorzy) w której brali udział nasi strażacy.

kronikarz_osp dnia 12 lipiec 2009 15:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 796 Czytań · Drukuj
XII Pielgrzymka Strażaków
W dniu 28.06.09r. nasi strażacy uczestniczyli w XII Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przemarsz około 60 pocztów sztandarowych i pododdziałów uświetniła gra orkiestr dętych z Tymbarku, Tarnawy i Niepołomic. Msza św. odprawiona przez Kapelana Małopolskich Strażaków O. Władysław Kuliga zbiegła się z dwoma rocznicami: 45-leciem kapłaństwa i 30-leciem sprawowania posługi proboszcza ks. Prałata Józefa Poręby w Limanowej. Kwiaty i życzenia na ręce jubilata składali samorządowcy, parlamentarzyści i wszyscy strażacy. Po mszy przy dźwiękach orkiestr dętych strażacy otrzymali poczęstunek ufundowany przez jubilata. W uroczystości brali udział reprezentanci OSP z 17 gmin oraz OSP Jaworzno. (woj. śląskie)
kronikarz_osp dnia 28 czerwiec 2009 12:00 · 0 Komentarzy · 509 Czytań · Drukuj
Akcja - powódź
23.06.09r. po gwałtownej burzy i obfitych opadach deszczu potoki i rowy w Zawadzie Uszewskiej zaczęły podnosić swój poziom, powodując podniesienie stanu wody w rzece Uszwicy. Natychmiast został ogłoszony stan powodziowy, który trwał do południa następnego dnia. Strażacy byli w pełnej gotowości do działania. Przygotowywali worki z piaskiem i zabezpieczali budynki mieszkalne, które były zagrożone zalaniem. Już po raz kolejny mieszkańcy wsi mieszkający daleko od rzeki zostali podtopieni przez wodę z pól i miejscowych potoków.
Dwa dni później strażacy podjęli akcję wypompowywania wody ze studni.

Zdjęcia z akcji powodziowej można zobaczyć w GALERII.
kronikarz_osp dnia 23 czerwiec 2009 18:00 · 0 Komentarzy · 503 Czytań · Drukuj
Strona 12 z 13 << < 9 10 11 12 13 >
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie