Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2017 i 2018
Witamy
Akcja - powódź
23.06.09r. po gwałtownej burzy i obfitych opadach deszczu potoki i rowy w Zawadzie Uszewskiej zaczęły podnosić swój poziom, powodując podniesienie stanu wody w rzece Uszwicy. Natychmiast został ogłoszony stan powodziowy, który trwał do południa następnego dnia. Strażacy byli w pełnej gotowości do działania. Przygotowywali worki z piaskiem i zabezpieczali budynki mieszkalne, które były zagrożone zalaniem. Już po raz kolejny mieszkańcy wsi mieszkający daleko od rzeki zostali podtopieni przez wodę z pól i miejscowych potoków.
Dwa dni później strażacy podjęli akcję wypompowywania wody ze studni.

Zdjęcia z akcji powodziowej można zobaczyć w GALERII.
kronikarz_osp dnia 23 czerwiec 2009 18:00 · 0 Komentarzy · 490 Czytań · Drukuj
Dni Honorowego Krwiodastwa
W ramach Gminnych Dni Zdrowia, które odbyły się 13-14 czerwca b.r., a które zbiegły się z corocznym Dniem Krwiodastwa nasi strażacy wzięli udział w akcji oddawania krwi. Każdemu krwiodawcy przysługiwał tzw. "posiłek regeneracyjny".
Uchwałę o tej akcji zainicjowali strażacy z OSP Zawada Uszewska na jednym z zebrań sprawozdawczych. Podobne akcje działają już w sąsiednich gminach np. Czchów i Dębno.
kronikarz_osp dnia 14 czerwiec 2009 10:00 · 0 Komentarzy · 513 Czytań · Drukuj
Strażak Roku 2009
Tegorocznym zwycięzcą już trzeciej edycji konkursu "Strażak Roku" jest Pan Piotr Musiał. Został on Najpopularniejszym Strażakiem Regionu Tarnowskiego i Powiatu Brzeskiego. Wielka gala strażacka odbyła się dnia 19 kwietnia 2009r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie...

kronikarz_osp dnia 19 kwiecień 2009 18:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 593 Czytań · Drukuj
Zebranie sprawozdawcze
Dnia 24.01.2009r. odbyło się w naszej jednostce zebranie sprawozdawcze za rok 2008 na które przybyli liczni druhowie i zaproszeni goście: Prezes Zarządu Gminnego OSP RP, a zarazem Wójt Gminy Gnojnik Pan Wojciech Rzepa oraz Naczelnik Zarządu Gminnego OSP RP druh Eugeniusz Stochel.
Po przywitaniu gości Prezes naszej jednostki przedstawił działalność jednostki w ubiegłym roku. Kolejnym punktem było sprawozdanie skarbnika z działalności finansowej. Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił zgodność prowadzenia finansów oraz pozostałych dokumentów, po czym odbyła się dyskusja, w której zostało udzielone jednogłośne absolutorium Zarządowi za rok sprawozdawczy i przyjęto plan działania na rok 2009. Dalej głos zabrali zaproszeni goście. Na zakończenie jednostka przyjęła pięciu nowych druhów. Obecnie liczy ona 50 ochotników.

Po części oficjalnej przygotowany został mały poczęstunek przez żony i córki druhów.
kronikarz_osp dnia 24 styczeń 2009 16:00 · 0 Komentarzy · 564 Czytań · Drukuj
Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżającyh się Świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć wszystkim czytelnikom naszej strony oraz mieszkańcom Zawady Uszewskiej najlepsze życzenia: zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń i samych radosnych chwil w życiu.
Niech te święta będą dla wszystkich czasem spokoju i radości spędzonym w rodzinnym gronie, w miłej atmosferze świąt.


Tego z całego serca życzą:

Strażacy


kronikarz_osp dnia 24 grudzień 2008 13:30 · 0 Komentarzy · 510 Czytań · Drukuj
Spotkanie świąteczno-noworoczne
W dniu 20.12.2008r. odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne organizowane przez Zarząd Wojewódzki OSP w Krakowie oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej.
Na uroczystości nie mogło zabraknąć również przedstawicieli z naszej jednostki.
kronikarz_osp dnia 20 grudzień 2008 14:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 566 Czytań · Drukuj
System selektywnego alarmowania
Dnia 17.12.2008r. nasza jednostka została podłączona do selektywnego alarmowania tzn. od dzisiaj dyżurny w Państwowej Straży Pożarnej będą uruchamiać w naszej jednostce syrenę alarmową. Przedsięwzięcie to stało się możliwe dzięki dofinansowaniu przez Starostę Powiatu Brzeskiego. Dzięki temu bezpieczeństwo naszej miejscowości będzie o wiele większe, za co chcemy serdecznie podziękować Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Starostwu Powiatu Brzeskiego.
kronikarz_osp dnia 17 grudzień 2008 15:00 · 0 Komentarzy · 608 Czytań · Drukuj
Nowy samochód pomocniczy VW T4
Już jest! Nasz nowy samochód pożarniczy VW T4!

W dniu 9.02.08r. zostało zakończone przemalowywanie samochodu na kolor czerwony, a kilka dni później zamontowano półki na węże, hełmy i motopompę. Zmieniono również tapicerkę. Koszty "wyremontowania" samochodu przekroczyły kwotę 4000zł.
kronikarz_osp dnia 09 październik 2008 14:45 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 827 Czytań · Drukuj
Nowa strona OSP
W dniu 17 września 2008r. została założona Oficjalna Strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej.
Stworzona została po to, aby nasza jednostka zaistniała także w sieci. W ten sposób przedstawimy jak działamy na co dzień i co dzieje się w naszej małej wsi. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte będą świadectwem i choć w małym stopniu przybliżą Państwu kulisy naszej jednostki OSP. Pozdrawiamy i życzymy miłego korzystanie z naszego serwisu!
kronikarz_osp dnia 17 wrzesień 2008 14:47 · 0 Komentarzy · 614 Czytań · Drukuj
Strona 12 z 12 << < 9 10 11 12
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 195
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie