Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
Wesołych Świąt!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim mieszkańcom Zawady Uszewskiej życzenia zdrowych, wesołych świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Niech nowonarodzony Chrystus błogosławi wszystkim na życiowej drodze, zaś Nowy Rok przyniesie same radosne chwile, wiele szczęścia i spokoju.
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
kronikarz_osp dnia 23 grudzień 2012 20:00 · 0 Komentarzy · 704 Czytań · Drukuj
Pożar zabudowania gospodarczego - Zawada Uszewska
Dnia 14.11.12r. o godzinie 0:10- 3:15 strażacy zostali zaalarmowani do pożaru stodoły należącej do jednego z naszych druhów w miejscowości Zawada Uszewska. Dzięki szybkiemu powiadomieniu o zdarzeniu przez przejeżdżający obok patrol policji – asp. Tomasza Smolenia i Artura Słabego udało się natychmiast rozpocząć akcję gaśniczą i tym samym ocalić inwentarz żywy i dom. Niestety płomienie objęły całą stodołę, której nie udało się uratować. Zniszczeniu uległy też wszystkie maszyny rolnicze. Przyczyny pożaru nie są dotąd znane. Strażacy biorący udział w akcji: Szuba Tomasz, Szuba Józef, Pabian Sylwester, Robak Jan, Robak Mateusz, Bober Mateusz wrócili do koszar ok. godz. 3:15.
kronikarz_osp dnia 20 grudzień 2012 13:06 · 0 Komentarzy · 789 Czytań · Drukuj
"Małopolskie remizy 2012"
Zakończył się remont remizy w Zawadzie Uszewskiej dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach projektu „Małopolskie Remizy”. Ponad 11 tys. przekazało na ten cel województwo małopolskie, reszta została podarowana przez Gminę Gnojnik. Łącznie koszt remontu wyniósł ponad 22 000 zł i objął m.in. wymianę drzwi i oświetlenia w garażu oraz trzech okien w remizie.
Ponadto strażacy uzyskali też wsparcie PZU w kwocie 5000zł, dzięki któremu udało się dodatkowo ułożyć płytki, wymalować ściany i wymienić drzwi w salce strażackiej.
O tym jak remiza jest ważna dla mieszkańców wsi nie trzeba wspominać. Służy ona nie tylko strażakom gdzie mogą oni przechowywać swoje sprzęty gaśnicze, mundury i samochody strażackie, ale jest pomocna także samym mieszkańcom. Dzięki uzyskanej dotacji zmodernizowana remiza w Zawadzie Uszewskiej odzyskuje swój blask i jest prawdziwą wizytówką miejscowości.
kronikarz_osp dnia 15 listopad 2012 22:03 · 0 Komentarzy · 1051 Czytań · Drukuj
Pożar samochodu
23 lipca 2012r. o godz. 21:28 OSP Zawada Uszewska została zadysponowana przez PSP w Brzesku do palącego się pojazdu na moście w Zawadzie Uszewskiej. Po dotarciu na miejsce akcji okazało się, że doszło do zwarcie instalacji w samochodzie i na zewnątrz wydostał się płyn od wspomagania układu kierowniczego. Ochotnicy oprócz ugaszenia pożaru mieli za zadanie m.in. kierować ruchem, gdyż prawy pas drogi powiatowej Zawada Uszewska - Biesiadki musiał zostać zablokowany do czasu zakończenia działań.
Oprócz naszej jednostki w akcji wzięła udział JRG z Brzeska.

kronikarz_osp dnia 29 lipiec 2012 19:30 · 0 Komentarzy · 775 Czytań · Drukuj
Zawody sportowo-pożarnicze - Gosprzydowa 2012
15 lipca 2012r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które w tym roku zostały połączone z otwarciem kompleksu rekreacyjno-sportowego w Gosprzydowej. Uroczystość rozpoczęła msza św. i poświęcenie, a następnie oddanie do użytku nowego obiektu. Później odbył się mecz drużyn LKS „Tęcza” Gosprzydowa - Okocimski Klub Sportowy oraz koncert zespołu Holidays.
Zwieńczeniem całej uroczystości były zawody sportowo-pożarnicze. Wśród rywalizujących drużyn nie mogło zabraknąć także reprezentacji z naszej jednostki, która w kategorii drużyn męskich - seniorów uzyskała 69 punktów w sztafecie pożarniczej z przeszkodami i 64 punkty w ćwiczeniach bojowych, co dało razem 133 punkty i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.
A kolejność czołowych miejsc zajmowanych przez jednostki przedstawia się następująco:
1. OSP Gosprzydowa - 113 pkt.
2. OSP Uszew - 122 pkt.
3. OSP Zawada Uszewska - 133 pkt.
4. OSP Gnojnik - 138 pkt.
5. OSP Biesiadki - 149 pkt.
6. OSP Lewniowa - 152 pkt.

kronikarz_osp dnia 20 lipiec 2012 18:20 · 0 Komentarzy · 857 Czytań · Drukuj
Gminne ćwiczenia na obiektach PSP i PG w Gnojniku
21 czerwca 2012 na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Gnojniku zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno-bojowe zorganizowane przez KP PSP w Brzesku. W szkoleniu wzięły udział wszystkie jednostki naszej gminy: OSP Zawada Uszewska, OSP Uszew, OSP Gnojnik, OSP Lewniowa, OSP Gosprzydowa, OSP Biesiadki, OSP Żerków oraz zastępy z JRG Brzesko. Przed ćwiczeniami praktycznymi, strażacy zostali przeszkoleni z zakresu BHP, zasad funkcjonowania łączności na terenie akcji, a także taktyki działań podczas pożarów budynków użyteczności publicznej.
kronikarz_osp dnia 30 czerwiec 2012 21:12 · 0 Komentarzy · 726 Czytań · Drukuj
Rajd "ESCAPE- Błotny Patrol H6 2012"
W dniach 21-22 kwietnia 2012 odbył się już po raz drugi na terenie naszej gminy - rajd samochodów terenowych „ESCAPE – Błotny Patrol H6 2012”. OSP Zawada Uszewska wraz z OSP Uszew pełniły funkcje służb porządkowych, których zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo uczestników rajdu. Cała impreza przebiegła spokojnie i bez zakłóceń.
kronikarz_osp dnia 01 maj 2012 10:41 · 0 Komentarzy · 840 Czytań · Drukuj
Wypalanie traw
Wraz z powrotem słońca powróciły stare, dobrze strażakom znane problemy. Zrobiło się cieplej, więc coraz więcej osób decyduje się na wypalanie traw. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie to niebezpieczne, tym bardziej w okresie, gdy od dłuższego czasu nie padał deszcz, a ziemia jest przesuszona. To może w bardzo szybki i łatwy sposób doprowadzić do tragedii jaka miała miejsce m.in. 17 marca 2012r. w Gnojniku gdzie spłonęła stodoła, a dwa blisko położone domy były zagrożone po tym, jak ktoś bezmyślnie postanowił spalić trawę. W akcji brała udział m.in. nasza jednostka oraz OSP Gnojnik, OSP Uszew i OSP Lewniowa.
Trzy dni później 20.03.2012r. o godz. 1:05 nasi strażacy zostali zaalarmowani do kolejnego pożaru traw tym razem na terenie Zawady Uszewskiej. Na szczęście zagrożenie udało się szybko opanować i dzięki temu, obyło się bez większych szkód.
Strażacy apelują o rozwagę. Wypalanie traw stanowi nie tylko zagrożenie pożarowe, ale także jest niebezpieczne dla środowiska, życia ludzi, roślin i zwierząt, a także powoduje duże zanieczyszczenie powietrza. Spróbujmy zadbać nie tylko o siebie, ale także o dobro innych ludzi.
kronikarz_osp dnia 21 marzec 2012 21:37 · 0 Komentarzy · 859 Czytań · Drukuj
Pogrzeb druha Kazimierza Wyczesanego
22 lutego 2012r. w Domasławicach miał miejsce pogrzeb zasłużonego członka naszej OSP śp. druha Kazimierza Wyczesanego. Podczas jego ostatniej drogi towarzyszyli mu licznie zebrani strażacy z całej gminy Gnojnik wraz z pocztami sztandarowymi, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP bryg. mgr inż. Piotrem Strojnym. Uroczystość pogrzebową poprowadził Komendant Gminny OSP druh Eugeniusz Stochel. Ciało zmarłego druha zostało złożone na cmentarzu w Biskupicach.
Śp. druh Kazimierz przez wiele lat działał jako strażak-ochotnik w Zawadzie Uszewskiej. Poprzez swoje zaangażowanie został wybrany na Naczelnika OSP, którym był w latach 1980-2001. To właśnie z jego inicjatywy wybudowano Dom Ludowy, w którym znajduje się obecnie remiza i sala strażacka. Starał się także o wszelkie umundurowanie, sprzęt, aby straż zawsze była w pełnej gotowości. Dzięki jego zabiegom OSP otrzymała także samochód Żuk, który służył jednostce przez wiele kolejnych lat. Pomimo, że mieszkał w Biskupicach to więcej czasu spędzał w Zawadzie Uszewskiej angażując się w życie wsi i służąc lokalnej społeczności nie tylko przez działalność w straży, ale także będąc m.in. Radnym wsi do Rady Gminy Gnojnik, czy sprawując funkcję ławnika.
Zapamiętamy go, jako człowieka, który żył dla innych i dokładał wszelkich starań, aby dotrzeć do wyznaczonego celu. Większość swojego życia poświęcił OSP, gdyż działalność w niej była dla niego największą pasją, a jego ostatnim życzeniem był pochówek w mundurze strażackim.
Cześć jego pamięci!
kronikarz_osp dnia 05 marzec 2012 16:34 · 0 Komentarzy · 1057 Czytań · Drukuj
Zebranie sprawozdawcze za rok 2011
Dnia 4 lutego 2012 roku o godzinie 17:00 miało miejsce zebranie sprawozdawcze za ubiegły rok 2011. W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP druh Wojciech Rzepa, Naczelnik Zarządu Gminnego OSP RP druh Eugeniusz Stochel, a także licznie zgromadzeni druhowie. Na początku Prezes naszej jednostki i zarazem Przewodniczący zebrania druh Jan Robak powitał wszystkich zaproszonych oraz zapoznał zebranych z programem spotkania, które rozpoczęto od przedstawienia sprawozdania budżetowego oraz z ogólnej działalności jednostki w roku 2011 w tym z obchodów 90-lecia OSP. Raporty za ubiegły rok złożyli m.in. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej druh Kamil Pawełek, Skarbnik OSP druh Marcin Pawełek oraz Prezes OSP druh Jan Robak. Następnie odbyła się dyskusja na temat dalszego remontu remizy i szkolenia strażaków-ochotników. Ustalono, że w tym roku, jednym z ważniejszych celów będzie dokończenie wymiany okien w całej remizie, wykonanie lepszego oświetlenia w garażach oraz zakup drzwi do jednego z nich. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście w tym m.in. Wójt Gminy Gnojnik, który podziękował za zaangażowanie w pomoc innym oraz obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby wspierać działalność naszej jednostki.
kronikarz_osp dnia 05 luty 2012 11:39 · 0 Komentarzy · 836 Czytań · Drukuj
Fałszywy alarm o pożarze domu
W niedzielę, 8.01.12r. ok. godz. 10:15 strażacy z OSP Zawada Uszewska otrzymali zgłoszenie o pożarze domu. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż był to fałszywy alarm, gdyż w rzeczywistości zapaliły się jedynie sadze w kominie. Po dokładnym sprawdzeniu sytuacji, pożar został ugaszony poprzez zasypanie części komina piaskiem przez PSP.
Ok. godziny 10:45 wszystkie jednostki wróciły do koszar.
kronikarz_osp dnia 10 styczeń 2012 15:46 · 0 Komentarzy · 837 Czytań · Drukuj
Strona 16 z 19 << < 13 14 15 16 17 18 19 >
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie