Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
Spotkanie opłatkowe 2009
W dniu 20 grudnia 2009r. w sali Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe strażaków z powiatu brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, dąbrowskiego oraz po raz pierwszy z powiatu nowosądeckiego.
W spotkaniu tym wzięli udział nie tylko strażacy PSP oraz strażacy ochotnicy, ale także liczni zaproszeni goście m.in. Ks. Biskup Wiktor Skworc, Parlamentarzyści, Posłowie, a także Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie - st. bryg. Andrzej Mróz. Organizatorzy oraz zaproszeni goście podziękowali strażakom za ich trud oraz służbę innym ludziom składając życzenia świąteczno-noworoczne. Uroczystość doskonale uświetniał występ Chóru Katedralnego "Puellae Orantes" oraz Kapela Ludowa "Siemiechowianie". Przy dźwiękach kolęd wszyscy strażacy łamali się opłatkiem i składali sobie wzajemne życzenia.


kronikarz_osp dnia 21 grudzień 2009 15:00 · 0 Komentarzy · 803 Czytań · Drukuj
Nowe nabytki jednostki
Nasza jednostka zakupiła radiostację na samochód GLM 8/8 VW za pieniądze z dotacji Zarządu Wojewódzkiego OSP RP. Pozostałą część dopłacił Urząd Gminy Gnojnik.
Dodatkowo OSP Zawada Uszewska wzbogaciła się również o pięć nowych mundurów specjalnych zakupionych z funduszy Urzędu Gminy Gnojnik przekazanych dla naszej jednostki na utrzymanie gotowości bojowej i bezpieczeństwa strażaków oraz dzięki przychylności mieszkańców naszej wsi.
Ponadto jednostka zakupiła myjkę ciśnieniową "karcher" za pieniądze uzyskane z nagrody za zajęcie III miejsca w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Resztę osprzętu potrzebnego do uruchomienia zakupiono ze środków własnych.
kronikarz_osp dnia 20 sierpień 2009 17:17 · 0 Komentarzy · 784 Czytań · Drukuj
Pożar budynku mieszkalnego - Uszew
Dnia 14.07.09r. o godz. 030 OSP Zawada Uszewska została zaalarmowana przez PSP w Brzesku do akcji pożarniczej budynku mieszkalnego i zabudowań gospodarczych w miejscowości Uszew. Po dotarciu na miejsce zdarzenia płomienie objęły część budynku gospodarczego. Dom udało się uratować.

kronikarz_osp dnia 15 lipiec 2009 15:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 996 Czytań · Drukuj
Zawody sportowo-pożarnicze - Biesiadki 2009
Coroczne gminne zawody sportowo-pożarnicze odbyły się 12 lipca 2009r. na stadionie w Biesiadkach. Aby każdy mógł mieć równe szanse, zawody zostały podzielone na trzy grupy wiekowe:
Gr. I - 10-14 lat
Gr. II - 15-18 lat (Juniorzy)
i Gr. III - Powyżej 18 lat (Seniorzy) w której brali udział nasi strażacy.

kronikarz_osp dnia 12 lipiec 2009 15:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1118 Czytań · Drukuj
XII Pielgrzymka Strażaków
W dniu 28.06.09r. nasi strażacy uczestniczyli w XII Pielgrzymce Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przemarsz około 60 pocztów sztandarowych i pododdziałów uświetniła gra orkiestr dętych z Tymbarku, Tarnawy i Niepołomic. Msza św. odprawiona przez Kapelana Małopolskich Strażaków O. Władysław Kuliga zbiegła się z dwoma rocznicami: 45-leciem kapłaństwa i 30-leciem sprawowania posługi proboszcza ks. Prałata Józefa Poręby w Limanowej. Kwiaty i życzenia na ręce jubilata składali samorządowcy, parlamentarzyści i wszyscy strażacy. Po mszy przy dźwiękach orkiestr dętych strażacy otrzymali poczęstunek ufundowany przez jubilata. W uroczystości brali udział reprezentanci OSP z 17 gmin oraz OSP Jaworzno. (woj. śląskie)
kronikarz_osp dnia 28 czerwiec 2009 12:00 · 0 Komentarzy · 782 Czytań · Drukuj
Akcja - powódź
23.06.09r. po gwałtownej burzy i obfitych opadach deszczu potoki i rowy w Zawadzie Uszewskiej zaczęły podnosić swój poziom, powodując podniesienie stanu wody w rzece Uszwicy. Natychmiast został ogłoszony stan powodziowy, który trwał do południa następnego dnia. Strażacy byli w pełnej gotowości do działania. Przygotowywali worki z piaskiem i zabezpieczali budynki mieszkalne, które były zagrożone zalaniem. Już po raz kolejny mieszkańcy wsi mieszkający daleko od rzeki zostali podtopieni przez wodę z pól i miejscowych potoków.
Dwa dni później strażacy podjęli akcję wypompowywania wody ze studni.

Zdjęcia z akcji powodziowej można zobaczyć w GALERII.
kronikarz_osp dnia 23 czerwiec 2009 18:00 · 0 Komentarzy · 816 Czytań · Drukuj
Dni Honorowego Krwiodastwa
W ramach Gminnych Dni Zdrowia, które odbyły się 13-14 czerwca b.r., a które zbiegły się z corocznym Dniem Krwiodastwa nasi strażacy wzięli udział w akcji oddawania krwi. Każdemu krwiodawcy przysługiwał tzw. "posiłek regeneracyjny".
Uchwałę o tej akcji zainicjowali strażacy z OSP Zawada Uszewska na jednym z zebrań sprawozdawczych. Podobne akcje działają już w sąsiednich gminach np. Czchów i Dębno.
kronikarz_osp dnia 14 czerwiec 2009 10:00 · 0 Komentarzy · 844 Czytań · Drukuj
Strażak Roku 2009
Tegorocznym zwycięzcą już trzeciej edycji konkursu "Strażak Roku" jest Pan Piotr Musiał. Został on Najpopularniejszym Strażakiem Regionu Tarnowskiego i Powiatu Brzeskiego. Wielka gala strażacka odbyła się dnia 19 kwietnia 2009r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie...

kronikarz_osp dnia 19 kwiecień 2009 18:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 936 Czytań · Drukuj
Zebranie sprawozdawcze
Dnia 24.01.2009r. odbyło się w naszej jednostce zebranie sprawozdawcze za rok 2008 na które przybyli liczni druhowie i zaproszeni goście: Prezes Zarządu Gminnego OSP RP, a zarazem Wójt Gminy Gnojnik Pan Wojciech Rzepa oraz Naczelnik Zarządu Gminnego OSP RP druh Eugeniusz Stochel.
Po przywitaniu gości Prezes naszej jednostki przedstawił działalność jednostki w ubiegłym roku. Kolejnym punktem było sprawozdanie skarbnika z działalności finansowej. Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił zgodność prowadzenia finansów oraz pozostałych dokumentów, po czym odbyła się dyskusja, w której zostało udzielone jednogłośne absolutorium Zarządowi za rok sprawozdawczy i przyjęto plan działania na rok 2009. Dalej głos zabrali zaproszeni goście. Na zakończenie jednostka przyjęła pięciu nowych druhów. Obecnie liczy ona 50 ochotników.

Po części oficjalnej przygotowany został mały poczęstunek przez żony i córki druhów.
kronikarz_osp dnia 24 styczeń 2009 16:00 · 0 Komentarzy · 876 Czytań · Drukuj
Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżającyh się Świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć wszystkim czytelnikom naszej strony oraz mieszkańcom Zawady Uszewskiej najlepsze życzenia: zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń i samych radosnych chwil w życiu.
Niech te święta będą dla wszystkich czasem spokoju i radości spędzonym w rodzinnym gronie, w miłej atmosferze świąt.


Tego z całego serca życzą:

Strażacy


kronikarz_osp dnia 24 grudzień 2008 13:30 · 0 Komentarzy · 829 Czytań · Drukuj
Spotkanie świąteczno-noworoczne

W dniu 20.12.2008r. odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne organizowane przez Zarząd Wojewódzki OSP w Krakowie oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej.
Na uroczystości nie mogło zabraknąć również przedstawicieli z naszej jednostki.
kronikarz_osp dnia 20 grudzień 2008 14:00 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 871 Czytań · Drukuj
Strona 17 z 18 << < 14 15 16 17 18 >
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie