Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2017 i 2018
Witamy
STATYSTYKI AKCJI - 2017
Udział OSP Zawada Uszewska w działaniach ratowniczo-gaśniczych w 2017r.

OGÓŁEM: 14 wyjazdów

Pożary: 1
Miejscowe zagrożenia: 11
Wypadki i kolizje drogowe: 2
Fałszywe alarmy: 0
kronikarz_osp dnia 20 grudzień 2017 18:16 · 0 Komentarzy · 141 Czytań · Drukuj
XI Regionalne spotkanie opłatkowe - Tarnów 2017
Stało się już tradycją, że co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się coroczne regionalne spotkanie opłatkowe strażaków OSP i PSP. 17 grudnia 2017r. o godzinie 14:00 w auli Urzędu Wojewódzkiego im. Wiesława Wody w Tarnowie spotkali się strażacy nie tylko z regionu tarnowskiego, gorlickiego, ale także brzeskiego – w tym delegacja z naszej jednostki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa z krajowym kapelanem ks. bryg. dr. Janem Krynickim oraz ks. biskupem Leszkiem Leszkiewiczem na czele, przedstawiciele władz samorządowych, a także licznie zebrana grupa dzieci i młodzieży. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania fragmentu Ewangelii na temat Narodzenia Pana Jezusa, następnie przemawiali zaproszeni goście. Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz poświęcił opłatki, którymi po odmówionej modlitwie dzielili się strażacy składając sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

Zapraszamy do GALERII, gdzie można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.
kronikarz_osp dnia 19 grudzień 2017 23:02 · 0 Komentarzy · 122 Czytań · Drukuj
Kolejne nowości w wyposażeniu jednostki
Dzięki dotacji od Wójta Gminy Gnojnik Pana Sławomira Paterka w kwocie 900zł oraz środków z nagrody za zawody sportowo-pożarnicze udało się zakupić gaśnicę proszkową ABC 12 kg, lampę drogową ostrzegawczą, nożyce do drutu, nóż ratowniczy do szyb i cięcia pasów, taśmę ostrzegawczą 500m, przełącznik 110/75, gwizdek oraz cztery kamizelki ostrzegawcze. Nowy sprzęt z pewnością poprawi bezpieczeństwo strażaków podczas akcji ratunkowych i pozwoli na utrzymanie gotowości bojowej.

kronikarz_osp dnia 02 grudzień 2017 15:18 · 0 Komentarzy · 126 Czytań · Drukuj
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
29 listopada w remizie w Gnojniku odbyło się trzygodzinne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które było skierowane głównie do młodzieży. Szkolenie poprowadził przedstawiciel PSP Brzesko mł. kpt. Paweł Machał oraz ratownicy medyczni Dominik Machał oraz Radosław Kuras. Kursanci uzyskali szeroką wiedzę na temat tego, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia tj. zadławienie, krwotok, padaczka itp., jak prawidłowo użyć defibrylatora, czy też w jaki sposób poprawnie wykonać resuscytację. Była to nie tylko wiedza teoretyczna, ale również ćwiczenia praktyczne.
W szkoleniu wzięło udział łącznie kilkanaście osób z miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Uszew oraz pięć dziewcząt z Zawady Uszewskiej.
kronikarz_osp dnia 02 grudzień 2017 12:18 · 0 Komentarzy · 129 Czytań · Drukuj
Zdarzenie drogowe - droga K75
31 października br. około godziny 22:17 jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego na drodze K75. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w miejscu gdzie prowadzone są roboty drogowe kobieta prowadząca samochód marki peugeot zjechała z asfaltu i kilkanaście metrów przejechała po nieutwardzonej nawierzchni, niszcząc przy tym słupki służące oznakowaniu robót drogowych tzw. sierżanty. Zadaniem ochotników było kierowanie ruchem oraz usunięcie plamy oleju oraz innych płynów technicznych.
W akcji wzięło udział sześciu strażaków z OSP Zawada Uszewska, policja, ZRM oraz JRG Brzesko.
kronikarz_osp dnia 03 listopad 2017 16:19 · 0 Komentarzy · 126 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt w jednostce
Dzięki przychylności ze strony MSWiA, naszej jednostce udało się zakupić nowy sprzęt, który jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, ale i samym strażakom podczas prowadzonych akcji ratowniczych.
Suma ponad 3000 zł pozwoliła na zakup takiego sprzętu jak: ubranie specjalne, 2 kominiarki niepalne, 2 pary rękawic, buty specjalne, latarka do hełmu, 2 węże tłoczne W-52 oraz 2 węże tłoczne W-75,zwijadło bębnowe 50m, a także kołowrót ratowniczy do asekuracji ratowników i sprzętu w czasie akcji ratunkowych na wodach.
kronikarz_osp dnia 17 październik 2017 18:08 · 0 Komentarzy · 114 Czytań · Drukuj
Nowe wyposażenie
Nasza jednostka wzbogaciła się o kolejne nowe umundurowanie, które będzie odtąd służyło druhom podczas akcji ratowniczych. Pomoc materialna, która została przyznana na zasadach częściowej odpłatności objęła zakup ubrania specjalnego typu Nomex oraz butów specjalnych Brandbull 006. Całkowita wartość takiego wyposażenia to 2440zł, z czego 980 zł zostało dofinansowane z funduszy firm ubezpieczeniowych, a pozostałą kwotę nasza jednostka otrzymała ze środków Urzędu Gminy Gnojnik.
Ponadto, z nagrody jaką jednostka otrzymała za zajęcie II miejsca w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych zakupiono urządzenie do podtrzymywania napięcia, które pozwala na zabezpieczenie pojazdu pożarniczego VW T4 na czas dłuższego postoju. Polega to na podtrzymywaniu napięcia w akumulatorze, aby auto nie straciło ustawień i pamięci oraz żeby było zawsze gotowe do jazdy.
kronikarz_osp dnia 01 wrzesień 2017 11:09 · 0 Komentarzy · 134 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Gosprzydowa 2017
9 lipca br. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, które w tym roku zorganizowano i przeprowadzono w miejscowości Gosprzydowa. Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn w kategoriach: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców oraz grupy seniorów kobiet i mężczyzn. Nasza jednostka startowała w kategorii męska drużyna pożarnicza seniorów wraz z sześcioma innymi jednostkami OSP z naszej gminy. Gościnnie w zawodach wzięła udział także jednostka OSP pochodząca z powiatu bocheńskiego.
Zawody zostały rozegrane w konkurencjach sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Ciężka praca podczas treningów i zaangażowanie zaowocowały zdobyciem przez naszych druhów II miejsca w klasyfikacji generalnej z łącznym wynikiem 119,62 punktów.

Poniżej filmiki z udziałem drużyny z OSP Zawada Uszewska:Fotorelacja z zawodów pod tym LINKIEM.kronikarz_osp dnia 10 lipiec 2017 16:03 · 0 Komentarzy · 131 Czytań · Drukuj
Ślub druha Marcina
17 czerwca 2017r. druh Marcin wstąpił w związek małżeński z Justyną Kuras. To już kolejny raz w tym roku kiedy druh z szeregów naszej OSP staje na ślubnym kobiercu. Z tej okazji, już tradycyjnie strażacy przygotowali bramę strażacką.
Młodej Parze życzymy dużo szczęścia i miłości oraz wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Przygotowaną bramę strażacką można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.
kronikarz_osp dnia 19 czerwiec 2017 15:32 · 0 Komentarzy · 139 Czytań · Drukuj
Dzień Strażaka - Lewniowa 2017
3 maja 2017r. odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka w gminie Gnojnik, które w tym roku zostały zorganizowane w miejscowości Lewniowa i połączone z uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Boskiej Królowej Polski.
Świętowanie zostało rozpoczęte od przemarszu pododdziałów i pocztów sztandarowych wszystkich siedmiu jednostek działających na terenie gminy, spod Domu Strażaka w Lewniowej do kościoła, gdzie została odprawiona uroczysta msza odpustowa, sprawowana także w intencji strażaków. Dalsza część uroczystości odbywała się już na terenie przed remizą. Wśród gości przybyłych na uroczystości z okazji święta patrona strażaków był m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku mł. bryg. Piotr Strojny, Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gnojniku druh Wojciech Rzepa. Głos zabrał także Prezes jednostki OSP Lewniowa druh Henryk Myszka, oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gnojniku, a zarazem sołtys wsi Lewniowa druh Artur Seniuk, który podziękował wszystkim ochotnikom za przybycie i wspólne świętowanie.
Po części oficjalnej wszyscy strażacy zostali zaproszeni na wspólny obiad.
kronikarz_osp dnia 12 maj 2017 17:19 · 0 Komentarzy · 193 Czytań · Drukuj
Wielkanoc
Wielkanoc to czas najważniejszy dla chrześcijan, ale to także święta, w których czynny udział biorą strażacy, pełniąc straż honorową przy grobie Jezusa. W ten sposób naśladują rzymskich żołnierzy, którzy na żądanie Piłata mieli strzec ciała Chrystusa, aby nie zostało wykradzione.
Ta istniejąca już od dziesiątek lat tradycja jest nadal praktykowana także i wśród szeregów naszej OSP, która w Wielką Sobotę czuwała przy Grobie Pańskim oraz uczestniczyła w mszy świętej rezurekcyjnej wraz z pocztem sztandarowym i reprezentantami OSP Uszew.


kronikarz_osp dnia 19 kwiecień 2017 13:02 · 0 Komentarzy · 171 Czytań · Drukuj
Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie