Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2020


Witamy
Doczekaliśmy się nowszego wozu strażackiego!
Już w ubiegłym roku rozpoczęliśmy starania, aby nabyć nowszy samochód dla jednostki, gdyż obecny Mercedes z 1975 roku jest mocno wysłużony, nie nadający się dłużej do udziału w akcjach na nierównym i pagórkowatym terenie jaki dominuje w gminie Gnojnik. Dotychczasowy samochód został zastąpiony nowszym, bardziej zaawansowanym technicznie wozem marki MAN 14.220, który z pewnością będzie odpowiedni na miarę XXI wieku. Nie jest to samochód nowy, gdyż koszt jego zakupu stanowczo przewyższyłby możliwości jednostki. Jednakże warto dodać, że zakupiony MAN został wyprodukowany w 2006 roku, a więc jest o 31 lat młodszy od dotychczasowego auta jakim dysponowaliśmy. Ponadto całość zabudowy jest nowa, pochodzi z 2019r. Samochód posiada tak bardzo ważny napęd 4x4, hak holowniczy, wciągarkę o udźwigu min. 7500kg, pneumatyczny maszt oświetleniowy, zbiornik na wodę 2500l oraz zbiornik na środek pianotwórczy 300l. Pojazd posiada także sześciobiegową skrzynię biegów, tylne koła bliźniacze, sygnały pneumatyczne czy lampy robocze LED oświetlające miejsce pracy ratowników. To tylko niektóre elementy wyposażenia, których brakowało w poprzednim aucie, a które bardzo ułatwią i przyspieszą pracę strażaków.
Samochód przybył do jednostki 24 listopada 2019r. i od tej pory będzie służył w niesieniu pomocy innym ludziom znajdującym się w potrzebie. Ta data na długo zapadnie w pamięć wszystkich druhów, którzy tego popołudnia tłumnie przybyli, aby powitać nowy nabytek. Man został przywitany przez ponad 30 strażaków przy świetle rac i dźwięku syreny.

A to wszystko dzięki nim…
Ponad 500 dni ciężkiej pracy w czasie których złożonych zostało ponad 100 wniosków, pism, próśb do różnych firm i instytucji, prawie 1000 kilometrów pokonanych w celu szukania środków na zakup auta, wiele godzin rozmów telefonicznych i negocjacji. To i wiele innych trudności po drodze nie przeszkodziło w działaniu i dzięki determinacji druhów, starania o średni samochód bojowy dla OSP Zawada Uszewska nie poszły na marne.
Zakup samochodu nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wsparcie kilku instytucji, które współfinansowały owe zadanie. Oprócz środków własnych jakie wygospodarowała jednostka, otrzymaliśmy dotację z programu „Bezpieczny Strażak”, który jest prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Wsparcie dotarło także z PZU w ramach programu „Pomoc to moc”. Ponadto swoją cegiełkę dołożył prywatny przedsiębiorca, właściciel stacji LOTOS w Gnojniku i Centrum Motoryzacji Czyżycki – pan Piotr Czyżycki. Pomoc finansową zapewnił także Wójt Gminy Gnojnik oraz sołectwo wsi Zawada Uszewska.
Szczególne podziękowania należą się także i przede wszystkim Pani poseł Józefie Szczurek-Żelazko, która motywowała nas do działania dobrym słowem, poradą i życzliwością. Gdyby nie jej wsparcie, zapewne nie wytrwalibyśmy w naszych staraniach o zakup auta. Takich ludzi jak Pani poseł potrzeba Polsce – ludzi, którym nie jest obojętny los zwykłych obywateli czy stowarzyszeń jakim jest nasza jednostka i które działają na pożytek innym ludziom.
Sami strażacy nie byliby w stanie samodzielnie sfinansować zakupu samochodu strażackiego, gdyż nie prowadzimy działalności gospodarczej, nie zarabiamy, natomiast koszt samochodu marki MAN, jaki został zakupiony to kwota 279 997 zł. Dlatego z tego miejsca chcemy jeszcze raz złożyć ogromne podziękowania dla wyżej wymienionych instytucji i osób oraz wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do spełnienia wielkiego marzenia strażaków z OSP Zawada Uszewska. Już za niecałe dwa lata będziemy świętować 100-lecie istnienia naszej jednostki, dlatego tym bardziej sprawny samochód bojowy jest dla nas najlepszym prezentem z tej okazji.

kronikarz_osp dnia 26 listopad 2019 19:09 · 0 Komentarzy · 219 Czytań · Drukuj
Niepodległa do hymnu!

11 listopada to dla Polek i Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Tego dnia 101 lat temu nasza ojczyzna odzyskała wolność. Z tej okazji w wielu miastach, miasteczkach i wsiach odbywają się marsze, apele pamięci jak i akcje wspólnego śpiewania hymnu. Tak było i w Uszwi, gdzie w samo południe, wspólnie z OSP KSRG Uszew, Wójtem Gminy Gnojnik Panem Sławomirem Paterkiem, sołtysem wsi Uszew, księdzem katechetą oraz mieszkańcami Uszwi i Zawady Uszewskiej uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski, zaś na maszcie powiewała biało-czerwona flaga. W końcu wszyscy jesteśmy jedną, wielką, braterską rodziną i powinniśmy być dumni z naszej Ojczyzny.
Kilka zdjęć z uroczystego apelu można obejrzeć w naszej GALERII.
kronikarz_osp dnia 11 listopad 2019 18:01 · 0 Komentarzy · 203 Czytań · Drukuj
Gratulacje dla druha Rafała!

W piękny październikowy, jesienny weekend druh Rafał Pabian stanął na ślubnym kobiercu, aby związać się węzłem małżeńskim ze swoją wybranką. Z tej okazji strażacy składają gratulacje oraz życzą Młodej Parze wszystkiego co najlepsze: dużo zdrowia i miłości, spełnienia marzeń oraz realizacji wszystkich planów zarówno prywatnych i zawodowych.

Poniżej realizacja z bramy strażackiej wykonanej przez druhów z OSP Zawada Uszewska dla Rafała:
kronikarz_osp dnia 21 październik 2019 18:08 · 0 Komentarzy · 216 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt na wyposażeniu OSP
Dzięki wsparciu ze środków MSWiA oraz częściowo naszym funduszom udało się zakupić nowy sprzęt, który odtąd będzie działał w naszej jednostki. Nowe wyposażenie to m.in dwa węże tłoczne W-52, sześć par rękawic technicznych, stojak hydrantowy, para butów strażackich Brandbull, dwie lampy ostrzegawcze, walizka z sześcioma flarami ostrzegawczymi, dwie taśmy ostrzegawcze z napisem STRAŻ oraz maszt oświetleniowy LED. Całkowity koszt zakupionego ekwipunku to ponad 3000zł.


kronikarz_osp dnia 13 październik 2019 21:12 · 0 Komentarzy · 249 Czytań · Drukuj
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze - Czchów 2019
22 września 2019 roku na stadionie miejskim w Czchowie odbyły się X zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z powiatu brzeskiego. W rywalizacji wzięło udział 10 młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz 13 drużyn seniorów w tym m.in. nasza jednostka OSP Zawada Uszewska.
W GALERII można obejrzeć fotorelację z zawodów, a poniżej filmik z ćwiczenia bojowego z udziałem naszych strażaków.

kronikarz_osp dnia 24 wrzesień 2019 18:21 · 0 Komentarzy · 204 Czytań · Drukuj
Ślub druha Damiana

Kolejny strażak z naszych szeregów stanął na ślubnym kobiercu. Druh Damian zawarł związek małżeński dnia 3 sierpnia br. i z tej okazji koledzy-ochotnicy przygotowali bramę weselną która uświetniła przejazd Pana Młodego do Pani Młodej.

Młodej Parze życzymy wiele miłości i szczęścia. Niech wszystkie dni wspólnego życia będą pełne miłości i spokoju. Czerpcie z życia radość z każdego dnia, a w codziennej gonitwie nigdy nie zapominajcie o tym, co najważniejsze. Wszystkiego najlepszego!

kronikarz_osp dnia 03 sierpień 2019 16:18 · 0 Komentarzy · 223 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Żerków/Biesiadki 2019
W dniu 14 lipca 2019r. na boisku sportowym w Żerkowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla OSP szczebla gminnego. W zawodach wzięły udział Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze jak i drużyny pożarnicze seniorów i seniorek z wszystkich jednostek gminy Gnojnik: OSP Zawada Uszewska, OSP Gnojnik, OSP Uszew, OSP Biesiadki, OSP Żerków, OSP Lewniowa oraz OSP Gosprzydowa. Zawodnicy mieli do pokonania sztafetę pożarniczą 7x50m oraz ćwiczenie bojowe. Mimo niesprzyjającej pogody, atmosfera na stadionie była gorąca, a rywalizacja zaciekła. Nasza jednostka wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając 121,43 pkt i tym samym zdobyła awans na udział w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.
Gratulacje należą się wszystkim zwycięzcom, a w szczególności druhom z naszej jednostki za wytrwałość, chęć do ćwiczeń oraz piękną reprezentację naszej jednostki.
Fotoreportaż z zawodów można obejrzeć w naszej GALERII.

Klasyfikacja generalna:
Młodzieżowa drużyna dziewcząt:
1 miejsce - OSP Uszew (942,78 pkt)

Młodzieżowa drużyna chłopców:
1 miejsce - OSP Gnojnik (988,47 pkt.)
2 miejsce - OSP Biesiadki (971,46 pkt.)
3.miejsce – OSP Uszew ( 953,60 pkt.)
4.miejsce – OSP Gosprzydowa (890,18 pkt.)

Kobiece drużyny pożarnicze:
1 miejsce – OSP Uszew (165,19 pkt.)
2 miejsce – OSP Gosprzydowa (166,92 pkt.)
3 miejsce – OSP Biesiadki (217,59 pkt.)

Męskie drużyny pożarnicze:
1 miejsce – OSP Zawada Uszewska (121,43 pkt.)
2 miejsce – OSP Lewniowa (126,84 pkt.)
3 miejsce – OSP Biesiadki (132,32 pkt.)
4 miejsce – OSP Gosprzydowa(134,04 pkt.)
5 miejsce – OSP Gnojnik (136,44 pkt.)
6 miejsce – OSP Uszew (144,00 pkt.)
7 miejsce – OSP Żerków (146,71 pkt.)

Poniżej filmik z udziałem druhów z OSP Zawada Uszewska w konkurencji sztafeta pożarnicza 7x50m.

kronikarz_osp dnia 17 lipiec 2019 13:18 · 0 Komentarzy · 235 Czytań · Drukuj
Usuwanie skutków nawałnicy
8 czerwca 2019r. o godzinie 19:30 po gwałtownej burzy i oberwaniu chmury jakie miały miejsce na naszym terenie, zostaliśmy wezwani do posprzątania i zmycia drogi gminnej w kierunku Uszwi oraz drogi powiatowej w kierunku Biesiadek. Nawałnica naniosła na drogi szlam oraz muł z pól, co spowodowało, że drogi te były nieprzejezdne w kilku miejscach.
W akcji brało udział 6 druhów. Powrót do koszar nastąpił o godzinie 0:02.
kronikarz_osp dnia 09 czerwiec 2019 10:00 · 0 Komentarzy · 199 Czytań · Drukuj
Ślub druha Adriana
Druh Adrian stanął na ślubnym kobiercu. Z tej okazji życzymy mu oraz jego wybrance, wszystkiego co najlepsze na Nowej Drodze Życia!! Samych pięknych chwil, ogromu miłości i spełnienia marzeń.

Poniżej można obejrzeć filmik z bramy strażackiej jaką przygotowali strażacy dla druha Adriana, aby uświetnić jego przejazd do Pani Młodej.

kronikarz_osp dnia 08 czerwiec 2019 18:18 · 0 Komentarzy · 239 Czytań · Drukuj
Usuwanie zatoru na rzece Uszwica
1 czerwca 2019r. z polecenia Wójta gminy Gnojnik, strażacy mieli za zadanie usunąć zator na rzece Uszwica. Przy pomocy bosaków, piły motorowej i liny strażacy zlikwidowali gałęzie, konary itp., które blokowały swobodny przepływ wody i stanowiły zagrożenie w przypadku potencjalnej powodzi.
kronikarz_osp dnia 02 czerwiec 2019 21:11 · 0 Komentarzy · 192 Czytań · Drukuj
Akcja powodziowa
Z uwagi na intensywne opady deszczu oraz podnoszący się poziom wody w rzece Uszwica, nasza jednostka została zadysponowana przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego do kilkugodzinnego dyżuru powodziowego. Ponadto strażacy mieli za zadanie przygotować worki z piaskiem oraz zabezpieczyć najbardziej zagrożone posesje, pobliski sklep Delikatesy Centrum oraz oczyszczalnię ścieków w Gnojniku.
W akcji brało udział 7 druhów z naszej OSP.
kronikarz_osp dnia 23 maj 2019 23:17 · 0 Komentarzy · 224 Czytań · Drukuj
Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 6 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie