Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Witamy
105 lat OSP w Biesiadkach
5 maja br. w Biesiadkach odbyły się uroczystości związane z obchodami Gminnego Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 105-lecia istnienia tejże jednostki. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Mateusza i św. Rozalii. Następnie druhowie pod dowództwem asp. Rafała Rożka, który jest jednocześnie druhem w naszej jednostce, przemaszerowali na plac przy Domu Strażaka w Biesiadkach, gdzie odbył się uroczysty apel. Po przywitaniu gości i podniesieniu flagi państwowej na maszt miało miejsce odznaczenie miejscowych druhów medalami za Zasługi dla Pożarnictwa oraz za Wysługę lat. Ten moment był także małym świętem dla naszej jednostki, gdyż Naczelnik OSP Zawada Uszewska został uroczyście odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP. Odznakę druhowi Józefowi Kurasowi wręczył Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Marian Zalewski oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Wojciech Rzepa. Podczas uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście, którzy dziękowali strażakom z Biesiadek za ponad wiek służby zgodnie z dewizą "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Podczas obchodów miało miejsce także uroczyste udostępnienie mieszkańcom defibrylatora AED oraz ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Biesiadkach.
Po części oficjalnej zaprezentowano przedstawienie w związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości. Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Strażakom z OSP Biesiadki życzymy dalszych sukcesów w strażackiej działalności, wytrwałości i kolejnych tak pięknych jubileuszy jak ten, który wspominamy. Wszystkiego dobrego życzą druhowie z OSP Zawada Uszewska.

Kilka pamiątkowych ujęć z tego uroczystego dnia można obejrzeć w naszej GALERII.
kronikarz_osp dnia 08 maj 2018 15:06 · 0 Komentarzy · 208 Czytań · Drukuj
Pożar traw
15 kwietnia br. o godzinie 14:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Zawada Uszewska. Do akcji wyruszył zastęp GBA. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody, następnie przystąpiono do dogaszania, aby pożar nie rozprzestrzenił się na pobliski las. Pożar został szybko opanowany i akcja została zakończona ok. godziny 15:30.
kronikarz_osp dnia 18 kwiecień 2018 18:02 · 0 Komentarzy · 124 Czytań · Drukuj
Awaryjne otwieranie drzwi
27 lutego 2018r. ok. godziny 20:30 nasza jednostka została wezwana do awaryjnego otwarcia drzwi w domu jednorodzinnym w Zawadzie Uszewskiej. Sąsiedzi zaalarmowali służby, gdyż nie widzieli sąsiadki od kilku dni i nie mogli dostać się do środka domu, gdyż drzwi były zablokowane. Ze względu na bardzo niską temperaturę i tym samym bezpośrednie zagrożenie dla życia, strażacy wyważyli drzwi do domu, aby dostać się do kobiety.
Kobieta została zbadana przez ZRM. Jej zdrowiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo, dlatego nie było konieczności zabrania jej do szpitala.
W akcji wzięło udział 6 druhów z naszej jednostki, PSP Brzesko, policja oraz pogotowie. Strażacy wrócili do koszar ok. 21:20.
kronikarz_osp dnia 01 marzec 2018 15:19 · 0 Komentarzy · 115 Czytań · Drukuj
Pożar sadzy w kominie
20 lutego br. w godzinach popołudniowych nasza jednostka została zaalarmowana do palących się sadz w kominie w budynku jednorodzinnym w Zawadzie Uszewskiej. Pożar sadzy mógł spowodować m.in. pęknięcie komina i przedostanie się ognia do wnętrza pomieszczenia. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uniknąć takiego scenariusza. W akcji brało udział pięciu druhów z OSP Zawada Uszewska. Akcja zakończyła się ok. godziny 14:30.
kronikarz_osp dnia 23 luty 2018 19:07 · 0 Komentarzy · 117 Czytań · Drukuj
Podziękowania
Strażacy z OSP w Zawadzie Uszewskiej pragną złożyć serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Gdy z zagrożeniem człowiek sobie rady dać nie może – strażak zawsze dopomoże” Gdyby nie wsparcie tych wspaniałych ludzi i firm nie udałoby się nagrodzić nawet części laureatów konkursu, gdyż nasza jednostka jest za mała, aby zgromadzić odpowiednie środki i móc je przeznaczyć na konkurs i upominki dla uczestników. Na szczęście są nadal na świecie osoby o złotym sercu, które chętnie wspierają różne inicjatywy na rzecz dzieci – w tym także różnego rodzaju konkursy, które są nie tylko doskonałą formą rozrywki dla dzieci, ale mają także walor edukacyjny i rozwojowy.

Dlatego jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania na ręce wszystkich tych, którzy przyczynili się do przeprowadzenia konkursu plastycznego dla dzieci z naszej okolicy, cały czas motywowali do działania oraz wsparli nas nie tylko dobrym słowem, ale również finansowo, ofiarując nam bezinteresownie słodycze, zabawki i inne gadżety oraz bilety wstępu do wielu pięknych miejsc w Małopolsce, które mogły zostać przekazane jako nagrody dla wszystkich uczestników.

Darczyńcy o dobrym sercu to:
- Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie,
- Energylandia - al. 3 Maja 2 32-640 Zator,
- Multikino - ul. Dobrego Pasterza 128 w Krakowie,
- Lililand sp. z o.o. - Sala zabaw dla dzieci w Brzesku,
- BOSiR Kręgielnia – Brzesko, ul. Browarna 13a,
- Park wodny w Krakowie S.A.,
- TOSiR, Park wodny w Tarnowie,
- Kino Cinema3D w galerii „Tarnovia” w Tarnowie,
- Park trampolin GoJump - Kraków, ul. Centralna 41A,
- ZATORLAND – nauka poprzez rozrywkę – Zator, ul. Parkowa 7,
- Centrum Aktywnego Wypoczynku – Borek,
- Galeria Figur Stalowych sp. z o.o.,
- Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie,
- Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,
- Księgarnia „Współczesna” w Tarnowie,
- Księgarnia „Pan Tadeusz” w Tarnowie,
- F.H. Bień M.M. – sklep z zabawkami „Zabawki Bień” w Tarnowie,
- Jeronimo Martins Polska S.A., sklep Biedronka – Brzesko os. Jagiełły 15,
- F.H. Wąs A. - sklep „Grosik” w Brzesku,
- sklep „Groszek”,
- Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Okocim z siedzibą w Brzesku,
- Market budowlany „Śnieżka” – Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 46,
- PEPCO - Sieć marketów odzieżowo-przemysłowych - sklep w Brzesku, ul. Królowej Jadwigi 12,
- F.H.U. „Bajkoland” J. Dudzik – sklep z zabawkami w Brzesku,
- F.H.U. „Fido” M. Figiel, - sklep w Brzesku,
- F.H.U. „Drukomat” s.c. - Artykuły biurowe, papiernicze, szkolne, zabawki – Tarnów,
- Sklep z zabawkami „Troskliwy miś” K. Kwiek - Zakliczyn,
- F.H.W. „Reflex” L. Zenkner – Nowy Sącz,
- „Sklep ogniowy” sp. j. - J. Todryk, J. Wasik – Śrem.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY - wszystkim razem i każdemu z osobna!
kronikarz_osp dnia 20 luty 2018 18:19 · 0 Komentarzy · 276 Czytań · Drukuj
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
Konkurs plastyczny dotyczący pracy strażaków rozstrzygnięty!
Zaskoczyła nas ilość prac złożonych w organizowanym przez naszą jednostkę konkursie. Cieszymy się jednocześnie, że nasze przedsięwzięcie cieszyło się takim zainteresowaniem wśród najmłodszych. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace, gdyż wiele z nich zaskakiwało swoją kreatywnością i pomysłowością. Łącznie zostało zgłoszonych 47 prac wykonanych przez dzieci nie tylko z Zawady Uszewskiej, ale także z Uszwi, Biesiadek i innych okolicznych wiosek. W kategorii wiekowej 3-6 lat zgłoszono 28 prac, a w kategorii wiekowej 7-9 lat zgłoszono 19 prac.

Wybór najlepszych prac był dla strażaków niełatwą decyzją. Jury, w skład którego weszli: druh Józef Kuras – Naczelnik OSP, druh Kamil Pawełek – Prezes OSP, druhna Kinga Pabjan oraz druh Damian Pabian dokonali oceny prac biorąc pod uwagę m.in. staranność, kreatywność oraz samodzielność wykonania rysunków, trafność ukazania tematu przewodniego konkursu, technikę wykonania.

Ogłoszenie laureatów oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród miało miejsce 18 lutego br. o godzinie 17:00 w sali Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej. Na wręczenie nagród zostali zaproszeni nie tylko laureaci, ale wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami, gdyż każdy z biorących udział w konkursie otrzymał upominek za swoje starania i aktywność, zaś laureaci otrzymali dodatkowo dyplom, maskotkę oraz darmowy wstęp wraz z rodzicami do wielu ciekawych miejsc naszego regionu m.in. do Energylandii, Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, teatru, multikina itp. Ponadto strażacy przygotowali mały poczęstunek dla przybyłych na spotkanie.

Cieszymy się, że w tak bardzo różnorodny sposób została ukazana praca strażaka. Dzieci na swoich rysunkach przedstawiły OSP nie tylko jako jednostkę walczącą z pożarem, ale także taką, która pomaga przy powalonych drzewach, podczas powodzi czy przy wypadkach samochodowych. Rzeczywiście, obecne czasy powodują, że strażacy działają i pomagają podczas wielu zagrożeń dla ratowania ludzkiego życia czy mienia i nie ograniczają się tylko do walki z ogniem, ale walczą także z innymi żywiołami.

Konkurs zorganizowany przez naszą jednostkę był dla dzieci nie tylko dobrą zabawą umożliwiającą rozwijanie ich kreatywności, ale także pozwolił na uświadomienie tym młodym ludziom jak ważna jest praca strażaka i z jakimi niebezpieczeństwami się wiąże. Pozwoliło to też w pewnym stopniu na formowanie się właściwej postawy u dzieci na występujące niebezpieczeństwa i szukanie sposobów, aby takim zagrożeniom zapobiec.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że otrzymane nagrody się podobają, a bilety wstępu ufundowane przez naszych sponsorów w różne ciekawe miejsca pozwolą na miłe spędzenie czasu z całą rodziną.
Poniżej przedstawiamy zwycięzców naszego konkursu:

Kategoria wiekowa 3-6 lat
I miejsce – Szymon Stachurski
I miejsce ex aequo - Daria Koniarz
II miejsce Hubert Kostuch
II miejsce ex aequo – Klaudia Rzepa
III miejsce – Martyna Szot
Wyróżnienia - Hubert Świerad

Kategoria wiekowa 7-9 lat:
I miejsce – Przemysław Kubacki
I miejsce ex aequo - Marysia Buda
II miejsce – Nikola Dudek
II miejsce ex aequo – Jaś Babraj
III miejsce – Nikodem Rams
Wyróżnienie - Wiktoria Ciszkowicz

Nagrody pocieszenia:
Igor Rzewuski
Magdalena Sułek
Adam Krakowski
Ania Zych
Justyna Łopatka
Bartosz Myszka
Karol Buda
Wiktoria Osada
Nikola Zaczyńska
Katarzyna Fijor
Zuzanna Gnyla
Michał Wolak
Aleksandra Żak
Milena Kornaś
Jan Bychawski
Marek Sułek
Julia Szot
Nikodem Racięga
Mikołaj Klecki
Daniel Orłowski
Lena Cichostępska
Bartek Kornaś
Blanka Mech
Paulina Górak
Kornelia Wąs
Klaudia Bienias
Ewelina Biernat
Milena Ząbkowska
Anastazja Kawa
Michał Orłowski
Kornelia Rzewuska
Julia Cichostępska
Hubert Wąs
Julia Witkowska

Laureatom jeszcze raz gratulujemy! Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować kolejną edycję konkursu z równie licznymi nagrodami i jeszcze liczniejszą grupą uczestników:)

Zapraszamy do GALERII, gdzie można obejrzeć zdjęcia z wręczenia nagród, jak i prace wszystkich uczestników.
kronikarz_osp dnia 20 luty 2018 11:10 · 0 Komentarzy · 254 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt medyczny w jednostce
OSP Zawada Uszewska dzięki staraniom Wójta Gminy Gnojnik pana Sławomira Paterka otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości w pełni wyposażoną torbę R1 wraz z deską pediatryczną, pompką ssącą oraz noszami miękkimi. Uroczyste przekazanie nowego wyposażenia nastąpiło 10 stycznia 2018r. w budynku Urzędu Gminy. Uzyskany sprzęt medyczny pozwoli ochotnikom na sprawne i profesjonalne ratowanie ludzkiego życia.
kronikarz_osp dnia 10 styczeń 2018 19:19 · 0 Komentarzy · 261 Czytań · Drukuj
Konkurs plastyczny dla dzieci

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie Uszewskiej organizuje konkurs plastyczny dla dzieci z Zawady Uszewskiej i okolicznych wsi. Gorąco zachęcamy do aktywnego wykorzystaniatych zimowych dni przez dzieci i namalowania prac na konkurs plastyczny. Na zwycięzców czekają liczne i atrakcyjne nagrody.

Konkurs plastyczny odbywa się pod hasłem: "Gdy z zagrożeniem człowiek sobie rady dać nie może - strażak zawsze dopomoże" i ma na celu ukazanie pracy strażaka, która wiąże się z dużym ryzykiem i poświęceniem swojego życia dla ratowania innych ludzi, zwierząt czy mienia. Praca strażaka to jednak nie tylko gaszenie pożarów, ale także różne inne akcje jak na przykład udział w akcjach powodziowych, przy wypadkach drogowych czy też usuwanie gniazd os i szerszeni.
Dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozpropagowania konkursu wśród uczniów szkół i przedszkoli, aby w ten sposób uświadomić tym młodym ludziom jak ważna jest praca strażaka i z jakimi niebezpieczeństwami się wiąże. Pozwoli to też na formowanie się właściwej postawy u dzieci na występujące niebezpieczeństwa, ale także wpłynie na kształtowanie się szacunku do zawodu strażaka.

Regulamin konkursu:
Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 9 lat. W zależności od ilości nadesłanych prac będą rozważane dwie kategorie wiekowe: kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 6 lat i kategoria II- dzieci w wieku od 7 do 9.

Technika wykonania prac
Dopuszczalna technika wykonania prac to rysunek, malarstwo (kredki, pisaki, malowanie węglem, farby i wszelkie inne dostępne sposoby na wyrażenie tematu), kolaż, malowanie na tkaninie, wydzieranka, wycinanka i inne ukazujące kreatywność dziecka.
Nie będą uwzględniane prace przestrzenne tj. rzeźby z masy solnej, plasteliny itp. Format prac konkursowych to najlepiej A4, A3.
Na rewersie pracy konkursowej należy podać:
1. Imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,
2. Numer telefonu lub e-mail rodzica lub opiekuna szkolnego celem poinformowania o zdobytej nagrodzie.

Wyłonienie zwycięzców
Prace zgłoszone do konkursu zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą strażacy z OSP Zawada Uszewska. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich pozostałych uczestników. Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.

Termin nadsyłania i zgłaszania prac
Prace należy zgłaszać do 14 lutego 2018 r. włącznie. Mogą być one dostarczone osobiście do Naczelnika OSP Zawada Uszewska p. Józefa Kurasa pod adres Zawada Uszewska 13 lub nadesłane pocztą (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
OSP Zawada Uszewska
32-865 Uszew
p. Józef Kuras z dopiskiem Konkurs plastyczny.
Istnieje również możliwość oddania pracy opiekunowi szkolnemu, który przekaże pracę Naczelnikowi straży.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 lutego 2018r. Będą one dostępne na stronie internetowej OSP Zawada Uszewska (www.ospzawadauszewska.tnb.pl) oraz na facebooku. Powiadomienie laureatów zostanie dokonane telefonicznie lub przez e-mail. Wręczenie nagród odbędzie się 18 lutego 2018r. o godzinie 17:00 w Sali w Domu Ludowym w Zawadzie Uszewskiej.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela Naczelnik OSP Zawada Uszewska tel. 14 68-69-113 lub e-mail: ospzawadauszewska@gmail.com

Wśród nagród znajdują się między innymi bilety do energylandii, bilety do multikina, bilety do aquaparku, bilety do parku trampolin, maskotki, słodycze i inne cenne nagrody.

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.
kronikarz_osp dnia 10 styczeń 2018 15:13 · 0 Komentarzy · 425 Czytań · Drukuj
Zebranie sprawozdawcze za rok 2017

5 stycznia 2018r. o godzinie 18:00 w sali Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Zawada Uszewska. Przybyło na nie 37 druhów oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Wojciech Rzepa oraz Radna wsi Zawada Uszewska Pani Krystyna Jaroszek. Po otwarciu zebrania, przywitaniu gości i przedstawieniu programu posiedzenia przez Prezesa OSP druha Kamila Pawełka nastąpiło wybranie przewodniczącego, Komisji Uchwał i Wniosków oraz protokolanta.
Sprawozdanie z działalności OSP przedstawił Prezes OSP druh Kamil Pawełek. Tegoroczne starania jednostki zaowocowały pozyskaniem licznego sprzętu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania OSP. Udało się zakupić m.in. gaśnicę proszkową ABC, lampę drogową ostrzegawczą, nożyce do drutu, nóż ratowniczy, taśmę ostrzegawczą, przełącznik 100/75, cztery kamizelki ostrzegawcze, dwa komplety ubrań i butów specjalnych, dwie pary rękawic specjalnych, dwa węże tłoczne W-52, dwa węże tłoczne W-75, zwijadło bębnowe, kołowrót ratowniczy, gwizdek, pralkę oraz urządzenie do podtrzymywania prądu w samochodzie pożarniczym VW T4. Powiodły się także prace mające na celu odprowadzenie spalin z garażu strażackiego, dokonano przeróbki wody w garażu oraz wymieniono hamulce, płyny i przekaźniki świec w samochodzie pożarniczym VW T4.
Jak wiadomo, pogoda w roku 2017 nie była łaskawa i stała się przyczyną wielu wyjazdów ratowniczych, w których uczestniczyli druhowie z naszej jednostki. W ciągu roku OSP uczestniczyła w 14 akcjach w tym: jeden raz przy pożarze, dwa razy przy kolizji drogowej oraz 11 razy przy innych lokalnych zagrożeniach m.in. w akcji poszukiwawczej zaginionej kobiety.
Nie dałoby się jednak skutecznie przeprowadzać akcji ratowniczych, gdyby ochotnicy nie byli odpowiednio przeszkoleni. Dlatego też w 2017r. kolejnych dwóch druhów i jedna druhna ukończyło kursy szkoleniowe m.in. z zakresu KPP, szkolenie I i II stopnia wraz z kursem technicznym, a także kurs dotyczący działań na wodach i o charakterze przeciwpowodziowym.
Jeśli chodzi o działalność kulturalną czy sportową, to drużyna męska seniorów z OSP Zawada Uszewska uczestniczyła w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które miały miejsce w Gosprzydowej i odniosła sukces, zdobywając II miejsce. Strażacy licznie włączali się także w uroczystości kościelne poprzez uczestniczenie w odpuście parafialnym, podczas procesji w święto Bożego Ciała czy sprawowanie warty przy Grobie Pańskim podczas świąt Wielkiej Nocy. Wzięli udział także w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka w Lewniowej, szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które było zorganizowane w Domu Strażaka w Gnojniku i skierowane głównie do młodzieży, a w którym wzięło udział pięć dziewcząt z naszej wsi. Przygotowali również dwie bramy strażackie z okazji ślubu członków OSP Zawada Uszewska oraz uczestniczyli w Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Strażaków w Tarnowie.
Koniec roku zmusza nie tylko do podsumowania działalności organizacyjno-ratowniczej, ale także spraw finansowych. W związku z tym Skarbnik OSP druh Marcin Pawełek przedstawił sprawozdanie finansowe za rok 2017, w którym uwzględnił dotacje opiewające na kwotę ok. 7000zł, jakie jednostka otrzymała m.in. z budżetu gminnego, z MSWiA, czy od firm ubezpieczeniowych. Podczas walnego zebrania, sprawozdanie ze swojej aktywności złożyła także Komisja Rewizyjna. Zostało ono odczytane przez jej przewodniczącego- druha Ryszarda Zycha.
Mając na względzie kolejny rok 2018, który z pewnością będzie pełen wyzwań i nowych zadań do zrealizowania, Prezes OSP druh Kamil Pawełek przedstawił plan oraz cele jakim będzie przyświecać działalność jednostki oraz plan finansowy z tym związany. Wśród głównych założeń znalazło się m.in. pozyskanie takiego sprzętu strażackiego jak kula i szczotka kominowa, dwie lampy drogowe ostrzegawcze, nóż do cięcia szyb i pasów, rzutki trapezowe, dwie kamizelki ostrzegawcze, kominiarki, latarki i prądownica turbo. Dzięki determinacji Zarządu być może uda się także doprowadzić do końca kwestię ważnej dla OSP inwestycji, jaką jest budowa garażu murowanego w miejsce dotychczasowego blaszaka.
OSP chce być aktywna nie tylko na polu działalności ratowniczej, ale także kulturalnej i wychowawczej, stąd pomysł na przeprowadzenie w najbliższym czasie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Gdy z zagrożeniem człowiek sobie rady dać nie może – strażak zawsze dopomoże”, zorganizowanie w PSP w Uszwi prelekcji na temat bezpieczeństwa i występujących lokalnie zagrożeń, a także przeprowadzenie w lecie dnia dawcy szpiku kostnego we współpracy z fundacją DKMS.
Konieczne będzie także przeszkolenie kolejnych druhów m.in. w zakresie szkolenia podstawowego, na kierowcę-konserwatora sprzętu ratowniczego, w zakresie ratownictwa technicznego, oraz szkolenie dowódcze i na naczelnika OSP.
Po przedstawieniu wszystkich sprawozdań z minionego roku oraz planów na rok 2018 i przeprowadzeniu dyskusji, Zarząd OSP otrzymał absolutorium za cały okres sprawozdawczy. Ponadto do szeregów jednostki został przyjęty Jakub Kudzia, zaś druh Robert Grzesicki wystąpił z OSP ze względu na zmianę miejsca zamieszkania i niemożność aktywnego udziału w jej życiu i działalności.
Na zakończenie był czas na wolne wnioski oraz podjęcie uchwał i przyjęcie stosownych wniosków do realizacji.
kronikarz_osp dnia 07 styczeń 2018 13:19 · 0 Komentarzy · 264 Czytań · Drukuj
Wesołych Świąt!
kronikarz_osp dnia 21 grudzień 2017 09:00 · 0 Komentarzy · 308 Czytań · Drukuj
STATYSTYKI AKCJI - 2017
Udział OSP Zawada Uszewska w działaniach ratowniczo-gaśniczych w 2017r.

OGÓŁEM: 14 wyjazdów

Pożary: 1
Miejscowe zagrożenia: 11
Wypadki i kolizje drogowe: 2
Fałszywe alarmy: 0
kronikarz_osp dnia 20 grudzień 2017 18:16 · 0 Komentarzy · 269 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 15 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie