Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2020


Witamy
Nowy sprzęt na wyposażeniu
W połowie sierpnia nasza OSP otrzymała nowe wyposażenie, które udało się zakupić dzięki środkom własnym jednostki, ale też przede wszystkim dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki uzyskanym środkom udało się zakupić prądownicę TurboSupon 52, koc gaśniczy, młotek 4 kg, łopatę strażacką oraz siodełko wężowe. Nowy ekwipunek będzie odtąd służył strażakom i z pewnością przyda się na wielu akcjach ratowniczych.
kronikarz_osp dnia 26 sierpień 2018 09:19 · 0 Komentarzy · 214 Czytań · Drukuj
100 lat dla druha Sylwka i jego żony!
11 sierpnia br. druh Sylwek z szeregów naszej OSP stanął na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sakramentalne TAK . Jak to już strażacy mają w zwyczaju, przygotowana została brama weselna, która uświetniła drogę Pana Młodego do Pani Młodej.
Bramę tę można obejrzeć pod tym LINKIEM.

Druhowi Sylwkowi oraz jego żonie życzymy wszystkiego najlepszego, dużo miłości i słodyczy i samych pięknych lat wspólnego życia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów.Foto MKSolak
kronikarz_osp dnia 12 sierpień 2018 22:19 · 0 Komentarzy · 225 Czytań · Drukuj
Pożar słomy
30 lipca br. o godzinie 22:21 nasza jednostka wyjeżdżała do palącej się słomy w miejscowości Zawada Uszewska. W akcji brał udział zastęp GBA liczący 6 druhów. Działania gaśnicze polegały na zabezpieczeniu oraz doświetleniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się beli, a także rozbiciu ich widłami i dogaszeniu za pomocą jednego prądu wody. Strażacy wrócili do koszar ok. godziny 23:15.

kronikarz_osp dnia 01 sierpień 2018 19:03 · 0 Komentarzy · 183 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Gnojniku
8 lipca 2018r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tym roku areną zmagań sportowych strażaków-ochotników był stadion sportowy w Gnojniku. Do rywalizacji o miano najlepszej jednostki OSP z terenu gminy Gnojnik stanęło 14 drużyn w 4 kategoriach: młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców i dziewcząt oraz drużyny pożarnicze seniorów kobiet i mężczyzn. Sędzią głównym był st. kpt.Tomasz Jachimek. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza w której nasz zespół uzyskał 64,75 punktów oraz ćwiczenie bojowe, gdzie druhowie uzyskali 48 punktów, co dało łączny wynik 112,75 punktów i II miejsce w klasyfikacji generalnej.

Poniżej filmik z udziału naszej drużyny w ćwiczeniu bojowym oraz kilka zdjęć z wręczenia nagród:kronikarz_osp dnia 13 lipiec 2018 09:17 · 0 Komentarzy · 193 Czytań · Drukuj
Druh Łukasz się żeni!
7 lipca 2018r. na ślubnym kobiercu stanął nasz kolega - druh Łukasz. W tym dniu strażacy nie mogli zapomnieć o przygotowaniu bramy weselnej w drodze Pana Młodego do przyszłej żony. Przygotowaną bramę strażacką można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.

Druhowi Łukaszowi oraz jego wybrance serca życzymy wszystkiego co najlepsze: dużo zdrowia, miłości i powodzenia na nowej i odtąd już wspólnej drodze życia.

kronikarz_osp dnia 08 lipiec 2018 19:35 · 0 Komentarzy · 183 Czytań · Drukuj
85 lat OSP Lewniowa
23 czerwca br. jednostka OSP Lewniowa obchodziła swój jubileusz 85 lecia powstania. Z tej okazji została zorganizowana uroczystość, w której nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym. Świętowanie rozpoczęło się mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lewniowej w intencji wszystkich strażaków. Podczas Eucharystii lewniowscy strażacy przekazali dla swojej parafii baldachim, który będzie noszony nad Najświetszym Sakramentem podczas procesji Bożego Ciała i przy innych uroczystościach. Baldachim ten został poświęcony przez proboszcza parafii, który podziekował strażakom za tak szczodrą ofiarę. Po zakończonej mszy zgromadzeni przemaszerowali na plac przy Domu Strażaka w Lewniowej gdzie odbyła się dalsza część obchodów m.in. odznaczenia zasłużonych druhów czy przemówienia okolicznościowe. Ze względu na załamanie pogody pozostała część uroczystości została przeniesiona na teren sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej, gdzie miał miejsce występ zespołu JDC Dance z Krakowa oraz poczęstunek dla druhów i zaproszonych gości.

Druhom z OSP Lewniowa życzymy kolejnych lat tak pięknej służby, wytrwałości i samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
kronikarz_osp dnia 30 czerwiec 2018 18:03 · 0 Komentarzy · 175 Czytań · Drukuj
Prośba o wsparcie zakupu samochodu bojowego dla naszej jednostki
PROŚBA O PRZEKAZANIE DAROWIZNY
NA SAMOCHÓD BOJOWY
DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZAWADZIE USZEWSKIEJ


Zarząd OSP w Zawadzie Uszewskiej kieruje prośbę o wsparcie inwestycji zakupu samochodu bojowego dla naszej jednostki.
Nasza OSP w najbliższych latach będzie obchodzić 100-lecie swojej działalności w ratowaniu ludzkiego życia i mienia. Chęć pomocy pomimo wieku istnienia nie słabnie, a wciąż zapisują się nowi ochotnicy i druhny. Obecnie w naszych szeregach jest ponad 50 strażaków-ochotników, co czyni naszą jednostkę jedną z najliczniejszych w całej gminie Gnojnik. Jesteśmy dumni z tego, że wśród mieszkańców naszej małej wioski jest tylu ludzi, którzy chcą pomagać innym w chwilach zagrożenia.

Warto też już na wstępie zaznaczyć, że nasza działalność nie ogranicza się tylko do zadań stricte bojowych. Oczywiście jest to nasze główne zadanie, które wykonujemy zgodnie z dewizą „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Jednak oprócz tego, realizujemy też różnorodne projekty służące zapobieganiu zagrożeniom m.in. poprzez edukację dzieci (np. pogadanki na temat bezpieczeństwa w szkole, konkursy) oraz dorosłych (np. szkolenia, kursy z zakresu I pomocy) Oprócz działalności stricte pomocowej działamy także w obszarach kulturalnych i społecznych np. poprzez udział w różnych uroczystościach państwowych, organizację konkursów plastycznych dla dzieci nt. bezpieczeństwa i pracy strażaka. W planach mamy także współpracę z DKMS w zakresie przeprowadzenia akcji szukania potencjalnych dawców szpiku.

Obecne czasy sprawiają, że rola strażaków nie ogranicza się już tylko do walki z pożarami, ale służymy pomocą przy wypadkach komunikacyjnych, przy usuwaniu skutków wichur, podczas poszukiwań zaginionych osób czy podczas powodzi, które na naszych terenach są dość częstym zagrożeniem. Z tego też względu samochód bojowy jest kluczowym elementem naszej służby, aby dotrzeć do potrzebujących na czas i jak najszybciej udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Nasza jednostka posiada aktualnie dwa samochody. Jeden to samochód lekki, marki VW T4. Drugi zaś, samochód GBA marki Mercedes Benz, liczy ponad 40 lat. Świetnie spisał się na wielu akcjach, ale ze względu na swój wiek i coraz więcej usterek, które się pojawiają, jesteśmy zmuszeni wymienić go na nowszy, abyśmy mieli pewność, że zapewnimy szybką pomoc i bezpieczeństwo nie tylko osobom, które są w sytuacji zagrożenia, ale także strażakom wyjeżdżającym na akcję.
Niestety my jako mała jednostka, tak jak wiele innych OSP działających na terenie kraju, borykamy się z niedoborem sprzętu jak i dofinansowania. Działamy dobrowolnie na rzecz lokalnych społeczności, nie prowadzimy działalności gospodarczej, ani nie zarabiamy na siebie samodzielnie. Dlatego, aby mieć możliwość zakupu nowego sprzętu, umundurowania czy samochodu musimy liczyć na wsparcie ze środków gminnych czy pochodzących z różnych źródeł dotacji np. z Komendy Głównej PSP. Dotacje te nie są jednak wystarczające, aby pokryć zapotrzebowanie wszystkich jednostek na terenie Polski, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do ludzi o wrażliwych sercach, aby wsparli naszą inwestycję darowizną w dowolnej kwocie. Jesteśmy świadomi, że bez Państwa pomocy nie uda się osiągnąć tego celu, gdyż kwota jakiej potrzebujemy to ponad 100000zł. Nie jesteśmy w stanie samodzielnie zebrać takich środków.

W związku z powyższym jeszcze raz zwracamy się z uprzejmą prośbą zarówno do osób prywatnych, jak i instytucji czy firm o choćby niewielkie darowizny na opisany wyżej cel. Mogą Państwo tego dokonać poprzez wpłatę odpowiedniej kwoty na nasze strażackie konto:
61 2030 0045 1110 0000 0319 3120 (bank BGŻ BNP Paribas)
Ochotnicza Straż Pożarna
Zawada Uszewska 176,
32-865 Uszew
z dopiskiem: „Darowizna dla OSP Zawada Uszewska na zakup samochodu bojowego”


Innym sposobem przekazania darowizny jest jej wpłata przez stronę, na której prowadzimy zbiórkę internetową: https://polakpomaga.pl/kampania/zbiorka-na-zakup-wozu-strazackiego-dla-osp-zawada-uszewska
Można tam też przeczytać więcej szczegółów na temat naszego przedsięwzięcia.

Liczymy na wsparcie i wspólny sukces w pozyskaniu samochodu, aby w następnych latach, w których będziemy obchodzić jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki, popartych bezinteresowną pomocą i oddaniem naszych druhów przez te wszystkie lata działania dla bezpieczeństwa mieszkańców naszej Małej Ojczyzny, jeszcze w większym stopniu zwiększyć skuteczność naszych działań i naszej strażackiej służby dla dobra ogółu.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM GORĄCO DZIĘKUJEMY!
kronikarz_osp dnia 07 czerwiec 2018 18:03 · 0 Komentarzy · 336 Czytań · Drukuj
Akcja - 22 maja
22 maja o godzinie 16:48 Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Brzesku zadysponowało naszą jednostkę do akcji poszukiwawczej zaginionej kobiety w miejscowości Biesiadki. Mieszkanka wyszła z domu i nie było z nią kontaktu przez cały dzień. Rodzina powiadomiła policję i straż o zaginięciu i rozpoczęły się poszukiwania. Cała akcja trwała na szczęście tylko niecałą godzinę i miała szczęśliwy finał. Poszukiwana kobieta cała i zdrowa, bez żadnych obrażeń została przyprowadzona przez sąsiadkę do domu.

W akcji poszukiwawczej brała udział policja, pogotowie oraz wszystkie jednostki OSP z gminy Gnojnik, w tym nasz zastęp GBA liczący 7 druhów.
kronikarz_osp dnia 22 maj 2018 22:18 · 0 Komentarzy · 234 Czytań · Drukuj
Złoty Znak Związku dla naszego druha!
Tegoroczne uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka, które odbyły się 5 maja w Biesiadkach zapiszą się szczególnie w historii naszej jednostki, gdyż Naczelnik OSP Zawada Uszewska druh Józef Kuras został odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP. Jest to najwyższe odznaczenie w strukturach OSP nadawane przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP za długoletnią aktywną działalność w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak duże to wyróżnienie podkreślił w swoim wystąpieniu m.in. Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Piotr Strojny, który pogratulował naszemu druhowi tak dużego zaszczytu.

Druhowi Józefowi serdecznie gratulujemy, życząc tym samym zdrowia oraz dalszej wytrwałości i samych sukcesów w kolejnych przedsięwzięciach strażackich!kronikarz_osp dnia 08 maj 2018 17:00 · 0 Komentarzy · 221 Czytań · Drukuj
105 lat OSP w Biesiadkach
5 maja br. w Biesiadkach odbyły się uroczystości związane z obchodami Gminnego Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 105-lecia istnienia tejże jednostki. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Mateusza i św. Rozalii. Następnie druhowie pod dowództwem asp. Rafała Rożka, który jest jednocześnie druhem w naszej jednostce, przemaszerowali na plac przy Domu Strażaka w Biesiadkach, gdzie odbył się uroczysty apel. Po przywitaniu gości i podniesieniu flagi państwowej na maszt miało miejsce odznaczenie miejscowych druhów medalami za Zasługi dla Pożarnictwa oraz za Wysługę lat. Ten moment był także małym świętem dla naszej jednostki, gdyż Naczelnik OSP Zawada Uszewska został uroczyście odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP. Odznakę druhowi Józefowi Kurasowi wręczył Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Marian Zalewski oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Wojciech Rzepa. Podczas uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście, którzy dziękowali strażakom z Biesiadek za ponad wiek służby zgodnie z dewizą "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Podczas obchodów miało miejsce także uroczyste udostępnienie mieszkańcom defibrylatora AED oraz ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Biesiadkach.
Po części oficjalnej zaprezentowano przedstawienie w związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości. Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Strażakom z OSP Biesiadki życzymy dalszych sukcesów w strażackiej działalności, wytrwałości i kolejnych tak pięknych jubileuszy jak ten, który wspominamy. Wszystkiego dobrego życzą druhowie z OSP Zawada Uszewska.

Kilka pamiątkowych ujęć z tego uroczystego dnia można obejrzeć w naszej GALERII.
kronikarz_osp dnia 08 maj 2018 15:06 · 0 Komentarzy · 231 Czytań · Drukuj
Pożar traw
15 kwietnia br. o godzinie 14:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Zawada Uszewska. Do akcji wyruszył zastęp GBA. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody, następnie przystąpiono do dogaszania, aby pożar nie rozprzestrzenił się na pobliski las. Pożar został szybko opanowany i akcja została zakończona ok. godziny 15:30.
kronikarz_osp dnia 18 kwiecień 2018 18:02 · 0 Komentarzy · 146 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 16 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie