Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
Usuwanie skutków nawałnicy
8 czerwca 2019r. o godzinie 19:30 po gwałtownej burzy i oberwaniu chmury jakie miały miejsce na naszym terenie, zostaliśmy wezwani do posprzątania i zmycia drogi gminnej w kierunku Uszwi oraz drogi powiatowej w kierunku Biesiadek. Nawałnica naniosła na drogi szlam oraz muł z pól, co spowodowało, że drogi te były nieprzejezdne w kilku miejscach.
W akcji brało udział 6 druhów. Powrót do koszar nastąpił o godzinie 0:02.
kronikarz_osp dnia 09 czerwiec 2019 10:00 · 0 Komentarzy · 240 Czytań · Drukuj
Ślub druha Adriana
Druh Adrian stanął na ślubnym kobiercu. Z tej okazji życzymy mu oraz jego wybrance, wszystkiego co najlepsze na Nowej Drodze Życia!! Samych pięknych chwil, ogromu miłości i spełnienia marzeń.

Poniżej można obejrzeć filmik z bramy strażackiej jaką przygotowali strażacy dla druha Adriana, aby uświetnić jego przejazd do Pani Młodej.

kronikarz_osp dnia 08 czerwiec 2019 18:18 · 0 Komentarzy · 283 Czytań · Drukuj
Usuwanie zatoru na rzece Uszwica
1 czerwca 2019r. z polecenia Wójta gminy Gnojnik, strażacy mieli za zadanie usunąć zator na rzece Uszwica. Przy pomocy bosaków, piły motorowej i liny strażacy zlikwidowali gałęzie, konary itp., które blokowały swobodny przepływ wody i stanowiły zagrożenie w przypadku potencjalnej powodzi.
kronikarz_osp dnia 02 czerwiec 2019 21:11 · 0 Komentarzy · 232 Czytań · Drukuj
Akcja powodziowa
Z uwagi na intensywne opady deszczu oraz podnoszący się poziom wody w rzece Uszwica, nasza jednostka została zadysponowana przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego do kilkugodzinnego dyżuru powodziowego. Ponadto strażacy mieli za zadanie przygotować worki z piaskiem oraz zabezpieczyć najbardziej zagrożone posesje, pobliski sklep Delikatesy Centrum oraz oczyszczalnię ścieków w Gnojniku.
W akcji brało udział 7 druhów z naszej OSP.
kronikarz_osp dnia 23 maj 2019 23:17 · 0 Komentarzy · 265 Czytań · Drukuj
Kolizja na drodze krajowej 75
17 maja 2019r. o godzinie 11:01 nasza jednostka została zadysponowana przez SK PSP w Brzesku do kolizji na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Zawada Uszewska, na wysokości stacji paliw LOTOS. Kierujący pojazdem nie zachował należytej ostrożności i najechał na inny samochód osobowy, który chciał skręcić w drogę podporządkowaną. Żaden z kierowców ani pasażerów nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i kierowaniu ruchem, pomoc w zabraniu pojazdów z miejsca zdarzenia oraz usunięciu płynów i części samochodowych z jezdni.
kronikarz_osp dnia 17 maj 2019 21:06 · 0 Komentarzy · 254 Czytań · Drukuj
Obchody Dnia Strażaka
12 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka połączone z poświęceniem nowego wozu bojowego dla OSP Uszew. Świętowanie rozpoczęła msza święta o godzinie 11:00 w kościele parafialnym pw. św. Floriana w Uszwi, w której udział wzięły poczty sztandarowe i reprezentacje wszystkich jednostek z terenu gminy Gnojnik. Następnie wszyscy wspólnie przemaszerowali na plac przed Szkołą Podstawową w Uszwi, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości m.in. okoliczne przemówienia.
kronikarz_osp dnia 15 maj 2019 10:02 · 0 Komentarzy · 231 Czytań · Drukuj
Wielkanoc 2019
kronikarz_osp dnia 20 kwiecień 2019 18:00 · 0 Komentarzy · 258 Czytań · Drukuj
Akcja - tlenek węgla
9.04.2019r. zostaliśmy zadysponowani do budynku mieszkalnego w Zawadzie Uszewskiej z uwagi na zagrożenie ulatniania się tlenku węgla. Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyznie. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Brzesku. Działania naszej jednostki polegały na przewietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych oraz sprawdzeniu czy nie ma żadnej awarii w instalacji gazowej.

W działaniach wzięli udział: OSP Zawada Uszewska, JRG Brzesko, ZRM Brzesko.
kronikarz_osp dnia 10 kwiecień 2019 17:04 · 0 Komentarzy · 245 Czytań · Drukuj
Pożar traw
30 marca 2019r. nasza jednostka została zadysponowana do pożaru traw w Zawadzie Uszewskiej. Działania rozpoczęły się o godzinie 19:22 i miały na celu zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia, który był zagrożeniem dla pobliskiego sadu i młodnika leśnego.

W akcji brały udział jednostki: OSP Zawada Uszewska, OSP Biesiadki, OSP Lewniowa.
kronikarz_osp dnia 30 marzec 2019 19:19 · 0 Komentarzy · 224 Czytań · Drukuj
Pracowity poniedziałek zawadzkich strażaków
11 marca nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do usuwania skutków wichury, jaka przeszła w nocy nad naszym rejonem wyrządzając duże szkody. Strażacy zarówno z naszej jednostki jak i innych okolicznych OSP mieli ręce pełne roboty.

Pierwsza akcja tego dnia rozpoczęła się już o 4:00. Strażacy z OSP Zawada Uszewska zostali wezwani do usunięcia powalonego drzewa w miejscowości Biesiadki. Drzewo zablokowało przejazd na drodze powiatowej. W akcji brało udział 4 druhów. Mieli oni za zadanie usunięcie drzewa, aby umożliwić przejazd samochodom. Następnie w drodze do koszar strażacy usuwali połamane gałęzie, które utrudniały lub uniemożliwiały przejazd drogą powiatową w kierunku Zawady Uszewskiej.

Ze względu na to, że wichura nie ustawała także w ciągu dnia, strażacy byli w ciągłej gotowości. Już o godzinie 7:00 zostali wezwani do kolejnego zdarzenia. W miejscowości Zawada Uszewska został częściowo zerwany dach z budynku gospodarczego. Strażacy uzupełnili zerwane przez wiatr, brakujące łaty dachowe, przymocowali pozostałą blachę jaką pokryty był dach oraz zamontowali plandeki, aby zabezpieczyć dach przed kolejnymi, silnymi podmuchami wiatru.

W ciągu dnia strażacy brali udział jeszcze w kilku akcjach zabezpieczenia zerwanych dachów. Jedno zdarzenie miało miejsce ok. godziny 11:00 w Zawadzie Uszewskiej. Wiatr zerwał część dachu budynku gospodarczego pokrytego eternitem. Uszkodzenia nie były zbyt duże i strażacy szybko zabezpieczyli dach przykrywając go plandekami.
Po godzinie 15:00 strażacy znów wyjeżdżali do zerwanych dachówek. Uszkodzeniu uległ kolejny budynek gospodarczy w Zawadzie Uszewskiej. Strażacy zostali więc wezwani przez SK KP PSP w Brzesku w celu zabezpieczenia dachu przed dalszym uszkodzeniem go przez wiatr.
Ponadto wiatr zniszczył jeszcze część dachów w dwóch sąsiednich budynkach i tam również konieczna była interwencja strażaków. Strażacy zabezpieczyli wszystkie dachy i wrócili do koszar po godzinie 18:30.kronikarz_osp dnia 13 marzec 2019 22:59 · 0 Komentarzy · 307 Czytań · Drukuj
Usuwanie powalonego drzewa
W niedzielę, 10 marca ok. godz. 7:00 nasza jednostka została wezwana przez SK KP PSP w Brzesku do przewróconego drzewa w miejscowości Zawada Uszewska. Na miejsce akcji wyjechał samochód GBA w obsadzie 4 strażaków. Po przybyciu na miejsce okazało się, że wiatr powalił drzewo powodując całkowity brak możliwości przejazdu drogą gminną. Strażacy przystąpili do działań, które polegały na poprzecinaniu drzewa na mniejsze kawałki, usunięciu gałęzi oraz udrożnieniu przejazdu, aby bezpiecznie można było korzystać z drogi. Druhowie wrócili do koszar po godzinie 8:00.

kronikarz_osp dnia 12 marzec 2019 11:02 · 0 Komentarzy · 291 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 18 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie