Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
Wyposażenie samochodów
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Losowe zdjęcie
Kalendarz na rok 2017 i 2018
Witamy
Udział w uroczystości włącznia OSP Uszew do KSRG
24 września br. nasza jednostka wzięła udział w uroczystości organizowanej przez druhów z OSP Uszew w związku z ich włączeniem do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Mimo niesprzyjającej pogody uroczystość zgromadziła druhów wraz z pocztami sztandarowymi z OSP Biesiadki, OSP Gnojnik, OSP Gosprzydowa, OSP Lewniowa, OSP Żerków oraz z kilku jednostek spoza gminy, które już do tego systemu należą, a także zaproszonych gości i mieszkańców wsi. Podczas części oficjalnej została odczytana decyzja o włączeniu OSP w Uszwi do KSRG. Następnie przedstawiciel komendy wojewódzkiej PSP w Krakowie wręczył na ręce Wójta Gminy Gnojnik pana Sławomira Paterka i Prezesa OSP Uszew druha Grzegorza Szczygła oficjalny akt włączenia podpisany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Z okazji włączenia do KSRG jeszcze raz pragniemy pogratulować naszym kolegom ogromnego wyróżnienia oraz życzymy wielu sukcesów, dalszego rozwoju oraz wytrwałości w wypełnianiu obowiązków strażackich.

kronikarz_osp dnia 30 wrzesień 2016 17:06 · 0 Komentarzy · 195 Czytań · Drukuj
Akcja - Zawada Uszewska
28.09.16r. nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do zdarzenia na terenie naszej miejscowości. Działania miały polegać na otwarciu drzwi domu, gdyż znajdowała się w nim kobieta, która chwilę wcześniej zasłabła i zablokowała wejście do środka. Po przybyciu na miejsce okazało się, że drzwi zostały otwarte przez jedną z sąsiadek. Na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego z Brzeska, który udzielił kobiecie pomocy medycznej.

Jednostki uczestniczące w akcji: OSP Zawada Uszewska, JRG Brzesko, zespół ratownictwa medycznego, policja.
kronikarz_osp dnia 29 wrzesień 2016 18:39 · 0 Komentarzy · 191 Czytań · Drukuj
Nowe wyposażenie jednostki
22 września 2016r. w budynku Urzędu Gminy Gnojnik odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu strażackiego zakupionego z funduszy gminnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Naczelnik naszej straży odebrał z rąk Wójta Gminy pana Sławomira Paterka 6 sztuk zatrzaśników, 6 sztuk toporków strażackich, 4 sztuki podpinek linkowych, 6 sztuk opatrunków osobistych oraz szelki bezpieczeństwa.
Zadanie zrealizowane przy pomocy WFOŚiGW objęło oprócz naszej jednostki także OSP Uszew, OSP Lewniowa, OSP Gosprzydowa, OSP Żerków, OSP Biesiadki.

kronikarz_osp dnia 24 wrzesień 2016 17:02 · 0 Komentarzy · 203 Czytań · Drukuj
DZIĘKUJEMY!
Wszystko co dobre szybko się kończy... Uroczystość 95 lat istnienia naszej jednostki zapisała się już jako kolejna karta historii. Dlatego też Zarząd OSP Zawada Uszewska wraz z druhami pragnie gorąco podziękować sponsorom uroczystości 95-lecia naszej jednostki. A są to:
- Centrum Motoryzacji – Piotr i Angelika Czyżyccy,
- Delikatesy Centrum – Adam i Helena Bulanda,
- Biesiada przy Lesie – Bożena Oleksy
- Dom weselny Zacisze – Marek Jakóbczyk
- cukiernia „Poezja”
- Dyrektor Centrum Kultury w Gnojniku – pani Ewa Świerczek

kronikarz_osp dnia 18 sierpień 2016 19:04 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 282 Czytań · Drukuj
95 lat w służbie społeczeństwu
14 sierpnia 2016r. nasza jednostka świętowała 95 lat istnienia. Z tej okazji do Zawady Uszewskiej zawitało wielu zaproszonych gości. Wydarzenie to licznie zgromadziło także mieszkańców, którzy wspólnie z druhami chcieli celebrować ich jubileusz.


kronikarz_osp dnia 18 sierpień 2016 17:20 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 291 Czytań · Drukuj
95 lat w służbie społeczeństwu
kronikarz_osp dnia 08 sierpień 2016 16:13 · 0 Komentarzy · 225 Czytań · Drukuj
Światowe Dni Młodzieży

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”
Jeszcze kilka dni temu przeżywaliśmy Światowe Dni Młodzieży, które odbywały się w Krakowie. Strażacy również nie pozostali bierni i wspomogli to wielkie dzieło swoją służbą. W nocy z 29-30 lipca 2016r. (z piątku na sobotę) trzech druhów z naszej jednostki pilnowało porządku w budynku szkoły podstawowej w Uszwi, gdzie nocowali pielgrzymi. Za udzielone wsparcie jednostka otrzymała podziękowanie. Sami druhowie cieszą się, że mogli pomóc w przeprowadzeniu Światowych Dni Młodzieży.
kronikarz_osp dnia 02 sierpień 2016 19:20 · 0 Komentarzy · 219 Czytań · Drukuj
Akcja usuwania zatoru na rzece
Dnia 23.07.2016r. ośmiu druhów z naszej jednostki uczestniczyło w akcji usuwania zatoru na rzece Uszwicy przy moście w Zawadzie Uszewskiej. Przeszkoda powstawała stopniowo poprzez naniesiony muł, gałęzie i inne odpady niesione przez rzekę zwłaszcza w czasie powodzi. Dodatkowo całość zdążyła zarosnąć wysoką trawą, która korzeniami jeszcze bardziej scaliła zator. Strażacy do jego usunięcia użyli motopompy PO-8, która przy kilku próbach poradziła sobie z problemem. Aktualnie przepływ wody odbywa się już całą szerokością koryta rzeki.
kronikarz_osp dnia 27 lipiec 2016 14:19 · 0 Komentarzy · 223 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Lewniowa 2016
10 lipca br. po raz kolejny zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tym roku odbyły się one na stadionie sportowym w miejscowości Lewniowa. Pogoda dopisała, przybyło też wielu mieszkańców gminy, aby obejrzeć zmagania druhów i dopingować swoje drużyny...
kronikarz_osp dnia 12 lipiec 2016 11:17 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 287 Czytań · Drukuj
Ślub druha Daniela i Ani
W dniu 18 czerwca 2016r. stan cywilny zmienił kolejny druh w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej. Na ślubnym kobiercu wraz z Anią stanął nasz kolega - Daniel Sumara. Z tej okazji koledzy-strażacy przygotowali bramę weselną, którą można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.
Młodej Parze życzymy dużo szczęścia, miłości i wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
kronikarz_osp dnia 19 czerwiec 2016 12:14 · 0 Komentarzy · 216 Czytań · Drukuj
Dzień Strażaka
1 maja 2016r. w Uszwi odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w których wzięli udział przedstawiciele jednostek naszej gminy: OSP Zawada Uszewska, OSP Uszew, OSP Gnojnik, OSP Gosprzydowa, OSP Lewniowa i OSP Żerków wraz z pocztami sztandarowymi. Obchody rozpoczęły się od zbiórki pod remizą w Uszwi, skąd przemaszerowano do kościoła parafialnego pw. św. Floriana gdzie odbyła się uroczysta suma odpustowa ku czci św. Floriana połączona z obchodami święta strażaków. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Marian Zalewski, z-ca Komendanta Powiatowego st. bryg. Piotr Strojny, Wójt Gminy Gnojnik pan Sławomir Paterek oraz licznie zgromadzeni parafianie i mieszkańcy okolicznych wiosek. Mszę św. uświetniła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Wiesława Porwisza.
kronikarz_osp dnia 02 maj 2016 19:16 · 0 Komentarzy · 225 Czytań · Drukuj
Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 195
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
Reklama

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie