Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2020


Witamy
Podsumowanie akcji w 2018 r.
Nasza jednostka w roku 2018 brała udział w ośmiu akcjach ratowniczych.

Pożary: 3
Miejscowe zagrożenia: 3
Wypadki i kolizje drogowe: 2
Fałszywe alarmy: 0

kronikarz_osp dnia 30 grudzień 2018 19:21 · 0 Komentarzy · 296 Czytań · Drukuj
Kolizja drogowa na drodze K75
27 listopada ok. godziny 17:55 nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 75. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe, gdyż jeden z nich wymusił pierwszeństwo. Działania straży polegały na kierowaniu ruchem, usunięciu rozlanych płynów i olejów z uszkodzonych samochodów oraz zholowaniu uszkodzonego auta z miejsca zdarzenia. W kolizji żadna osoba nie ucierpiała.
Akcja została zakończona ok. 18:55. Wzięło w niej udział czterech strażaków z OSP Zawada Uszewska, policja oraz PSP Brzesko.
kronikarz_osp dnia 01 grudzień 2018 23:09 · 0 Komentarzy · 299 Czytań · Drukuj
Inspekcja gotowości bojowej
9 listopada 2018r. w naszej jednostce została przeprowadzona niezapowiedziana inspekcja gotowości bojowej. Jest to bardzo istotny sposób sprawdzenia zdolności strażaków do reagowania na nagłe zagrożenia oraz stopnia przygotowania do działań ratowniczych.
W pierwszej kolejności została zweryfikowana sprawność systemu alarmowania poprzez ogłoszenie alarmu przy pomocy systemu selektywnego alarmowania. Od chwili uruchomienia syreny, inspektorzy mierzyli czas druhom do momentu wyjazdu zadysponowanych sił z miejsca ich stacjonowania przed garaż. W tym czasie strażacy musieli m.in. zdążyć założyć ubrania specjalne i zająć miejsca w samochodzie bojowym.
Kolejny istotny element inspekcji to sprawdzenie gotowości ratowników OSP przybyłych na alarm, stanowiących obsadę zaalarmowanego zastępu. Ocenie podlegał stan wyposażenia ratowników (posiadanie kompletnego ubrania specjalnego, butów, kominiarki, rękawic itp.) oraz ich uprawnienia (posiadanie kwalifikacji i uprawnień ratowniczych, posiadanie aktualnych badań lekarskich oraz niezbędnych szkoleń, które pozwalają na realizację gotowości operacyjnej)
Trzeci element inspekcji to ocena gotowości pojazdów i innych sprzętów ratowniczych oraz sprzętu łączności. W tym zakresie sprawdzone zostało m.in. czy pojazdy strażackie posiadają aktualne badania techniczne, a sprzęt jest kompletny i sprawny oraz dobrze zamocowany na pojeździe.
Na zakończenie strażacy mieli za zadanie wykonać zadanie praktyczne polegające na podaniu dwóch prądów wody. Zadanie zostało wykonane prawidłowo.
Końcowa ocena zespołu inspekcyjnego po przeprowadzeniu wszystkich czynności jest pozytywna. Inspektorzy nie wnieśli żadnych uwag, co do przygotowania naszej jednostki do udziału w akcjach ratowniczych.
Poprzednia inspekcja gotowości bojowej została przeprowadzona w naszej OSP w październiku 2016r. i również została zakończona z wynikiem pozytywnym.
kronikarz_osp dnia 09 listopad 2018 19:19 · 0 Komentarzy · 351 Czytań · Drukuj
Zerwany kabel światłowodowy
28 września o godzinie 20:34 jednostka została zaalarmowana do wiszących nisko linii światłowodowych na rozjeździe drogi powiatowej prowadzącej do Biesiadek i drogi gminnej prowadzącej do Lewniowej. Kable te mogły stwarzać niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu, dlatego działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu terenu działań. Następnie światłowód został oznakowany taśmą ostrzegawczą i ściągnięty na drogę tak, aby samochody mogły po nim bezpiecznie przejeżdżać. Ponadto po obu stronach drogi zostały wstawione słupki ostrzegające przed przeszkodą na drodze.
W akcji brało udział 6 druhów. Strażacy wrócili do koszar ok 21:13.
kronikarz_osp dnia 01 październik 2018 18:04 · 0 Komentarzy · 324 Czytań · Drukuj
Wypadek drogowy na K75
27 sierpnia br. o godz. 1:05 jednostka została zaalarmowana do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 75 między Gnojnikiem a Brzeskiem. Wypadek z udziałem pieszego, który został potrącony przez samochód osobowy miał miejsce w późnych godzinach wieczornych. Nasza jednostka została wezwana na zakończenie akcji w celu posprzątania po zdarzeniu, które polegało m.in na zmyciu plamy krwi czy pozbieraniu odpadów pomedycznych.
W akcji wzięło udział 5 druhów z OSP Zawada Uszewska, policja oraz pogotowie.
kronikarz_osp dnia 01 wrzesień 2018 18:05 · 0 Komentarzy · 378 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt na wyposażeniu
W połowie sierpnia nasza OSP otrzymała nowe wyposażenie, które udało się zakupić dzięki środkom własnym jednostki, ale też przede wszystkim dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki uzyskanym środkom udało się zakupić prądownicę TurboSupon 52, koc gaśniczy, młotek 4 kg, łopatę strażacką oraz siodełko wężowe. Nowy ekwipunek będzie odtąd służył strażakom i z pewnością przyda się na wielu akcjach ratowniczych.
kronikarz_osp dnia 26 sierpień 2018 09:19 · 0 Komentarzy · 369 Czytań · Drukuj
100 lat dla druha Sylwka i jego żony!
11 sierpnia br. druh Sylwek z szeregów naszej OSP stanął na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sakramentalne TAK . Jak to już strażacy mają w zwyczaju, przygotowana została brama weselna, która uświetniła drogę Pana Młodego do Pani Młodej.
Bramę tę można obejrzeć pod tym LINKIEM.

Druhowi Sylwkowi oraz jego żonie życzymy wszystkiego najlepszego, dużo miłości i słodyczy i samych pięknych lat wspólnego życia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów.Foto MKSolak
kronikarz_osp dnia 12 sierpień 2018 22:19 · 0 Komentarzy · 380 Czytań · Drukuj
Pożar słomy
30 lipca br. o godzinie 22:21 nasza jednostka wyjeżdżała do palącej się słomy w miejscowości Zawada Uszewska. W akcji brał udział zastęp GBA liczący 6 druhów. Działania gaśnicze polegały na zabezpieczeniu oraz doświetleniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się beli, a także rozbiciu ich widłami i dogaszeniu za pomocą jednego prądu wody. Strażacy wrócili do koszar ok. godziny 23:15.

kronikarz_osp dnia 01 sierpień 2018 19:03 · 0 Komentarzy · 308 Czytań · Drukuj
Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Gnojniku
8 lipca 2018r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tym roku areną zmagań sportowych strażaków-ochotników był stadion sportowy w Gnojniku. Do rywalizacji o miano najlepszej jednostki OSP z terenu gminy Gnojnik stanęło 14 drużyn w 4 kategoriach: młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców i dziewcząt oraz drużyny pożarnicze seniorów kobiet i mężczyzn. Sędzią głównym był st. kpt.Tomasz Jachimek. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza w której nasz zespół uzyskał 64,75 punktów oraz ćwiczenie bojowe, gdzie druhowie uzyskali 48 punktów, co dało łączny wynik 112,75 punktów i II miejsce w klasyfikacji generalnej.

Poniżej filmik z udziału naszej drużyny w ćwiczeniu bojowym oraz kilka zdjęć z wręczenia nagród:kronikarz_osp dnia 13 lipiec 2018 09:17 · 0 Komentarzy · 325 Czytań · Drukuj
Druh Łukasz się żeni!
7 lipca 2018r. na ślubnym kobiercu stanął nasz kolega - druh Łukasz. W tym dniu strażacy nie mogli zapomnieć o przygotowaniu bramy weselnej w drodze Pana Młodego do przyszłej żony. Przygotowaną bramę strażacką można obejrzeć pod wskazanym LINKIEM.

Druhowi Łukaszowi oraz jego wybrance serca życzymy wszystkiego co najlepsze: dużo zdrowia, miłości i powodzenia na nowej i odtąd już wspólnej drodze życia.

kronikarz_osp dnia 08 lipiec 2018 19:35 · 0 Komentarzy · 317 Czytań · Drukuj
85 lat OSP Lewniowa
23 czerwca br. jednostka OSP Lewniowa obchodziła swój jubileusz 85 lecia powstania. Z tej okazji została zorganizowana uroczystość, w której nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym. Świętowanie rozpoczęło się mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lewniowej w intencji wszystkich strażaków. Podczas Eucharystii lewniowscy strażacy przekazali dla swojej parafii baldachim, który będzie noszony nad Najświetszym Sakramentem podczas procesji Bożego Ciała i przy innych uroczystościach. Baldachim ten został poświęcony przez proboszcza parafii, który podziekował strażakom za tak szczodrą ofiarę. Po zakończonej mszy zgromadzeni przemaszerowali na plac przy Domu Strażaka w Lewniowej gdzie odbyła się dalsza część obchodów m.in. odznaczenia zasłużonych druhów czy przemówienia okolicznościowe. Ze względu na załamanie pogody pozostała część uroczystości została przeniesiona na teren sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej, gdzie miał miejsce występ zespołu JDC Dance z Krakowa oraz poczęstunek dla druhów i zaproszonych gości.

Druhom z OSP Lewniowa życzymy kolejnych lat tak pięknej służby, wytrwałości i samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
kronikarz_osp dnia 30 czerwiec 2018 18:03 · 0 Komentarzy · 298 Czytań · Drukuj
Strona 5 z 17 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie