Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
Drzewo podgryzione przez bobry
2 marca o godz. 13:50 jednostka została zaalarmowana do akcji w miejscowości Zawada Uszewska. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trzeba usunąć drzewo podgryzione przez bobry, gdyż jego przewrócenie się zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego na drodze powiatowej w stronę Biesiadek oraz grozi zerwaniem głównej linii światłowodowej.
Działania polegały na chwilowym zamknięciu jednego pasa ruchu, ścięciu drzewa i usunięciu go z okolic drogi. Działania trwały około 1 godziny.
Zadysponowane siły: OSP Zawada Uszewska, JRG Brzesko

kronikarz_osp dnia 03 marzec 2019 19:04 · 0 Komentarzy · 303 Czytań · Drukuj
Poszukiwania zaginionej kobiety w Borzęcinie
2 lutego 2019r. od godz. 9:00 grupa strażaków z OSP Zawada Uszewska brała udział w akcji poszukiwawczej zaginionej Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina. W akcję zaangażowane zostały służby ratownicze, porządkowe z terenu powiatu oraz prywatne osoby i wolontariusze.
Zbiórka służb zaangażowanych w poszukiwania miała miejsce na parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie. Poszukiwania prowadzone były na obszarze kilkunastu kilometrów kwadratowych w okolicach domu, nad jednym ze zbiorników wodnych i wzdłuż fragmentu rzeki Uszwica. Akcja poszukiwawcza zakończyła się po godzinie 14:30, ale niestety nie przyniosła żadnego rezultatu i nie udało się natrafić na żaden ślad zaginionej.
kronikarz_osp dnia 02 luty 2019 18:19 · 0 Komentarzy · 287 Czytań · Drukuj
Zaproszenie na zebranie walne
Zarząd OSP w Zawadzie Uszewskiej ma zaszczyt zaprosić druhów oraz osoby chętne do wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej na Walne Zebranie Sprawozdawcze jednostki, które odbędzie się 4 stycznia o godzinie 19:00 w sali Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej.
Członków czynnych obowiązuje mundur wyjściowy.
Serdecznie zapraszamy!
kronikarz_osp dnia 02 styczeń 2019 19:54 · 0 Komentarzy · 344 Czytań · Drukuj
Szczęśliwego Nowego Roku!
Z okazji nadchodzącego Nowego Roku Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie Uszewskiej wraz z druhami składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń, a w noc sylwestrową szampańskiej zabawy w gronie najbliższych i przyjaciół. Niech Nowy Rok przyniesie spokój i pozwoli zrealizować wszystkie plany osobiste i zawodowe!
kronikarz_osp dnia 30 grudzień 2018 19:41 · 0 Komentarzy · 351 Czytań · Drukuj
Podsumowanie akcji w 2018 r.
Nasza jednostka w roku 2018 brała udział w ośmiu akcjach ratowniczych.

Pożary: 3
Miejscowe zagrożenia: 3
Wypadki i kolizje drogowe: 2
Fałszywe alarmy: 0

kronikarz_osp dnia 30 grudzień 2018 19:21 · 0 Komentarzy · 330 Czytań · Drukuj
Kolizja drogowa na drodze K75
27 listopada ok. godziny 17:55 nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 75. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe, gdyż jeden z nich wymusił pierwszeństwo. Działania straży polegały na kierowaniu ruchem, usunięciu rozlanych płynów i olejów z uszkodzonych samochodów oraz zholowaniu uszkodzonego auta z miejsca zdarzenia. W kolizji żadna osoba nie ucierpiała.
Akcja została zakończona ok. 18:55. Wzięło w niej udział czterech strażaków z OSP Zawada Uszewska, policja oraz PSP Brzesko.
kronikarz_osp dnia 01 grudzień 2018 23:09 · 0 Komentarzy · 339 Czytań · Drukuj
Inspekcja gotowości bojowej
9 listopada 2018r. w naszej jednostce została przeprowadzona niezapowiedziana inspekcja gotowości bojowej. Jest to bardzo istotny sposób sprawdzenia zdolności strażaków do reagowania na nagłe zagrożenia oraz stopnia przygotowania do działań ratowniczych.
W pierwszej kolejności została zweryfikowana sprawność systemu alarmowania poprzez ogłoszenie alarmu przy pomocy systemu selektywnego alarmowania. Od chwili uruchomienia syreny, inspektorzy mierzyli czas druhom do momentu wyjazdu zadysponowanych sił z miejsca ich stacjonowania przed garaż. W tym czasie strażacy musieli m.in. zdążyć założyć ubrania specjalne i zająć miejsca w samochodzie bojowym.
Kolejny istotny element inspekcji to sprawdzenie gotowości ratowników OSP przybyłych na alarm, stanowiących obsadę zaalarmowanego zastępu. Ocenie podlegał stan wyposażenia ratowników (posiadanie kompletnego ubrania specjalnego, butów, kominiarki, rękawic itp.) oraz ich uprawnienia (posiadanie kwalifikacji i uprawnień ratowniczych, posiadanie aktualnych badań lekarskich oraz niezbędnych szkoleń, które pozwalają na realizację gotowości operacyjnej)
Trzeci element inspekcji to ocena gotowości pojazdów i innych sprzętów ratowniczych oraz sprzętu łączności. W tym zakresie sprawdzone zostało m.in. czy pojazdy strażackie posiadają aktualne badania techniczne, a sprzęt jest kompletny i sprawny oraz dobrze zamocowany na pojeździe.
Na zakończenie strażacy mieli za zadanie wykonać zadanie praktyczne polegające na podaniu dwóch prądów wody. Zadanie zostało wykonane prawidłowo.
Końcowa ocena zespołu inspekcyjnego po przeprowadzeniu wszystkich czynności jest pozytywna. Inspektorzy nie wnieśli żadnych uwag, co do przygotowania naszej jednostki do udziału w akcjach ratowniczych.
Poprzednia inspekcja gotowości bojowej została przeprowadzona w naszej OSP w październiku 2016r. i również została zakończona z wynikiem pozytywnym.
kronikarz_osp dnia 09 listopad 2018 19:19 · 0 Komentarzy · 386 Czytań · Drukuj
Zerwany kabel światłowodowy
28 września o godzinie 20:34 jednostka została zaalarmowana do wiszących nisko linii światłowodowych na rozjeździe drogi powiatowej prowadzącej do Biesiadek i drogi gminnej prowadzącej do Lewniowej. Kable te mogły stwarzać niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu, dlatego działania strażaków polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu terenu działań. Następnie światłowód został oznakowany taśmą ostrzegawczą i ściągnięty na drogę tak, aby samochody mogły po nim bezpiecznie przejeżdżać. Ponadto po obu stronach drogi zostały wstawione słupki ostrzegające przed przeszkodą na drodze.
W akcji brało udział 6 druhów. Strażacy wrócili do koszar ok 21:13.
kronikarz_osp dnia 01 październik 2018 18:04 · 0 Komentarzy · 356 Czytań · Drukuj
Wypadek drogowy na K75
27 sierpnia br. o godz. 1:05 jednostka została zaalarmowana do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 75 między Gnojnikiem a Brzeskiem. Wypadek z udziałem pieszego, który został potrącony przez samochód osobowy miał miejsce w późnych godzinach wieczornych. Nasza jednostka została wezwana na zakończenie akcji w celu posprzątania po zdarzeniu, które polegało m.in na zmyciu plamy krwi czy pozbieraniu odpadów pomedycznych.
W akcji wzięło udział 5 druhów z OSP Zawada Uszewska, policja oraz pogotowie.
kronikarz_osp dnia 01 wrzesień 2018 18:05 · 0 Komentarzy · 411 Czytań · Drukuj
Nowy sprzęt na wyposażeniu
W połowie sierpnia nasza OSP otrzymała nowe wyposażenie, które udało się zakupić dzięki środkom własnym jednostki, ale też przede wszystkim dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki uzyskanym środkom udało się zakupić prądownicę TurboSupon 52, koc gaśniczy, młotek 4 kg, łopatę strażacką oraz siodełko wężowe. Nowy ekwipunek będzie odtąd służył strażakom i z pewnością przyda się na wielu akcjach ratowniczych.
kronikarz_osp dnia 26 sierpień 2018 09:19 · 0 Komentarzy · 405 Czytań · Drukuj
100 lat dla druha Sylwka i jego żony!
11 sierpnia br. druh Sylwek z szeregów naszej OSP stanął na ślubnym kobiercu, aby powiedzieć sakramentalne TAK . Jak to już strażacy mają w zwyczaju, przygotowana została brama weselna, która uświetniła drogę Pana Młodego do Pani Młodej.
Bramę tę można obejrzeć pod tym LINKIEM.

Druhowi Sylwkowi oraz jego żonie życzymy wszystkiego najlepszego, dużo miłości i słodyczy i samych pięknych lat wspólnego życia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów.Foto MKSolak
kronikarz_osp dnia 12 sierpień 2018 22:19 · 0 Komentarzy · 411 Czytań · Drukuj
Strona 5 z 18 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie