105 lat OSP w Biesiadkach
Dodane przez kronikarz_osp dnia 08 maj 2018 15:06
5 maja br. w Biesiadkach odbyły się uroczystości związane z obchodami Gminnego Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 105-lecia istnienia tejże jednostki. Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Mateusza i św. Rozalii. Następnie druhowie pod dowództwem asp. Rafała Rożka, który jest jednocześnie druhem w naszej jednostce, przemaszerowali na plac przy Domu Strażaka w Biesiadkach, gdzie odbył się uroczysty apel. Po przywitaniu gości i podniesieniu flagi państwowej na maszt miało miejsce odznaczenie miejscowych druhów medalami za Zasługi dla Pożarnictwa oraz za Wysługę lat. Ten moment był także małym świętem dla naszej jednostki, gdyż Naczelnik OSP Zawada Uszewska został uroczyście odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP. Odznakę druhowi Józefowi Kurasowi wręczył Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Marian Zalewski oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Wojciech Rzepa. Podczas uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście, którzy dziękowali strażakom z Biesiadek za ponad wiek służby zgodnie z dewizą "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Podczas obchodów miało miejsce także uroczyste udostępnienie mieszkańcom defibrylatora AED oraz ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Biesiadkach.
Po części oficjalnej zaprezentowano przedstawienie w związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości. Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Strażakom z OSP Biesiadki życzymy dalszych sukcesów w strażackiej działalności, wytrwałości i kolejnych tak pięknych jubileuszy jak ten, który wspominamy. Wszystkiego dobrego życzą druhowie z OSP Zawada Uszewska.

Kilka pamiątkowych ujęć z tego uroczystego dnia można obejrzeć w naszej GALERII.