Nowy sprzęt na wyposażniu
Dodane przez kronikarz_osp dnia 16 maj 2020 18:09

Udało się zakupić nowy opryskiwacz wielozadaniowy z funkcją dmuchawy, rozpylania płynów i granulatu o pojemności 20l. Sprzęt nada się m.in. przy akcjach usuwania plam ropo i olejo-pochodnych podczas kolizji czy wypadków drogowych. Opryskiwacz spalinowy jaki został zakupiony jest komfortowy, gdyż pozwala na dużo szybsze usunięcie owych plam z drogi niż opryskiwacz ręczny, który trzeba co chwilę pompować, aby zachować odpowiedni poziom ciśnienia.
Urządzenie to wyposażone jest dodatkowo w praktyczny mechanizm umożliwiający szybkie przezbrojenie opryskiwacza, który można wykorzystać nie tylko do aplikacji substancji ciekłych, ale również do granulatu. Ponadto w zestawie znajduje się odpowiednia końcówka umożliwiająca rozsypywanie soli/piasku czy innych substancji – jest to pomocne na drogach zwłaszcza w zimie.
Warto także zauważyć, że dodatkową funkcją w omawianym opryskiwaczu jest możliwość wykorzystania go jako dmuchawy z regulacją siły wydmuchu. To pozwoli na korzystanie z niego nie tylko przy kolizjach i wypadkach, ale także np. podczas pożaru traw, ściernisk, nieużytków i zakrzaczeń, zwłaszcza tam, gdzie pożar nie ma jeszcze zbyt dużych rozmiarów, a znajduje się na terenie, gdzie ciężko wjechać wozem bojowym.
Opryskiwacz został zakupiony ze środków własnych jednostki.