Szlachetna Paczka po raz drugi w OSP Zawada Uszewska
Dodane przez kronikarz_osp dnia 12 grudzień 2020 13:08
Podobnie jak w tamtym roku, strażacy zorganizowali Szlachetną Paczkę dla jednej z wielu potrzebujących rodzin z naszego regionu. Potrzebne były nie tylko artykuły spożywcze, ale także m.in. proszki i płyny do prania, opał czy farby do pomalowania ścian. Dzięki wielkiemu sercu i mobilizacji strażaków udało się zrealizować wszystkie potrzeby rodziny. Zebrane artykuły zostały wczoraj przez druhów zapakowane, a dzisiaj - podczas już XX Weekendu Cudów - zawiezione do zbiorczego magazynu, skąd wolontariusze przekażą je do odpowiedniej rodziny. Cieszymy się, że chociaż w małym stopniu możemy pomóc komuś w potrzebie i wywołać uśmiech na jego twarzy. Wierzymy, że paczki stworzone przez nas to coś więcej niż pomoc materialna, a dobro przekazane drugiemu człowiekowi zawsze wraca.

Serdeczne dzięki dla wszystkich druhów, którzy zaangażowali się po raz kolejny w akcję "Szlachetnej Paczki" zarówno w sposób materialny, jak i podczas pakowania paczek i dowozu ich w miejsce zbiórki.

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II