Akcja charytatywna dla Tymusia
Dodane przez kronikarz_osp dnia 26 kwiecień 2021 23:42
Strażacy ruszyli z pomocą w kolejnej akcji charytatywnej i dołączyli do akcji "Uratujmy serce Tymka". Tym razem chodzi o zebranie środków na operację serduszka dla jeszcze nienarodzonego Tymusia, którego mama pochodzi z tej samej parafii i wioski sąsiadującej z Zawadą Uszewską. Dlatego tym bardziej ochotnicy poczuli się zobowiązani, aby spróbować pomóc w jakikolwiek sposób.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób, Stowarzyszeń, KGW itp. 25.04.21r. udało się zorganizować kiermasz przy parafii św. Floriana w Uszwi, gdzie można było nabyć różnorodne produkty począwszy od paczek ze słodyczami czy zabawkami, skończywszy na wędlinach i ciastach.
Nasi strażacy w tym dniu mieli jednak inne zadanie - kwestowanie z puszkami przy kościele przed i po Mszach św.
Ponadto kilka dni wcześniej, na licytację internetową została wystawiona przejażdżka samochodem strażackim OSP Zawada Uszewska wraz z przystankiem na pizzę lub inny przysmak - udało się w ten sposób zasilić konto Tymka o kwotę ponad 300zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie na rzecz Tymka i ich Rodziców.
Jednocześnie nadal prosimy o wpłaty na stronie:
www.siepomaga.pl/tymek-wegrzyn
PAMIĘTAJMY! - TYLKO DOBRO SIĘ MNOŻY, GDY SIĘ JE DZIELI. WARTO POMAGAĆ!


Warto przypomnieć, że ochotnicy z OSP Zawada Uszewska jeszcze niedawno brali udział także w akcji na rzecz małego Marcela Kubali z Jadownik, który potrzebował środków na kosztowną operację przeszczepu wątroby w USA. Wówczas przekazali na licytację piłkę z oryginalnym podpisem Marcina Gortata, płyty z autografami członków zespołu BOYS, oraz kartki ze zdjęciami i autografami naszych wybitnych polskich skoczków narciarskich.