Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Aktualności
Księga Gości
Galeria
Historia OSP
Nasi Druhowie
1% dla naszej jednostki
Linki
Osiągnięcia
Akcje
Modlitwa Strażaka
Kontakt z OSP
Podziękowania
Szukaj
Kalendarz na rok 2021


Witamy
zagłosuj na naszą inicjatywę dot. zakupu defibrylatora AED
Nasz projekt w ramach programu grantowego InicjaTyWy Browaru Carlsberg dostał się do kolejnego etapu! Teraz potrzebujemy dużo głosów, aby nasz projekt okazał się zwycięski. Z uzyskanych funduszy chcemy zakupić defibrylator AED, który zostanie umieszczony na zewnątrz budynku Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej. Urządzenie to niejednokrotnie może komuś uratować życie, a jego umiejscowienie na budynku Domu Ludowego jest najlepszym wyjściem, gdyż to ścisłe centrum wsi. Ponadto będą przeprowadzone szkolenia dla mieszkańców i strażaków z zastosowania defibrylatora w razie zagrożenia życia.

BARDZO PROSIMY PAŃSTWA O GŁOSY - TO NIC NIE KOSZTUJE, A MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO URATOWANIA LUDZKIEGO ŻYCIA.

Co należy zrobić?
1. Wejdź na stronę https://inicjatywy.com.pl/strona-glosowania-okocim/ i potwierdź ukończenie 18 lat
2. Wybierz pierwszy spośród dostępnych projektów: "DEFIBRYLATOR AED-URZĄDZENIE RATUJĄCE ŻYCIE"
3. Wpisz swojego e-maila i kliknij przycisk "ODDAJ GŁOS"
4.Potwierdź oddanie swojego głosu na swojej skrzynce mejlowej.
5. Przekaż wieść o głosowaniu swojej rodzinie, znajomym, przyjaciołom. Im więcej głosów tym lepiej! Liczymy na WASZĄ pomoc:)
Głosowanie trwa do 16 maja. Każdy może oddać jeden głos z danego mejla.

Defibrylator AED, jest odpowiedni do pomocy przy nagłym zatrzymaniu krążenia zarówno u dorosłych jak i u dzieci. O skuteczności defibrylatora AED można mówić w momencie, kiedy po defibrylacji uda się przywrócić sercu jego naturalny rytm. Na to wpływ ma przede wszystkim czas – im szybciej podejmiemy reanimację z użyciem AED, tym większe są szanse na przeżycie. Wpływ ma na to także ilość urządzeń AED na danym terenie. Aktualnie w naszej gminie jest tylko jedno takie urządzenie, a to stanowczo za mało, aby móc w ciągu kilku minut udzielić pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Dlatego tak ważne jest, aby otrzymać jak najwięcej głosów i zakupić kolejne AED na terenie naszej wsi.


kronikarz_osp dnia 07 maj 2021 01:14 · 0 Komentarzy · 2 Czytań · Drukuj
Figura św. Floriana i tablica pamiątkowa na 100 lat OSP
To już 100 lat odkąd w Zawadzie Uszewskiej rozpoczęła działalność Ochotnicza Straż Pożarna. Od wieku Ochotnicy niosą pomoc i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców wypełniając swoje obowiązki zgodnie z dewizą "Bóg, Honor, Ojczyzna". Niestety pandemia pokrzyżowała plany związane z przygotowaniem uroczystości z tej okazji i na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy Jubileusz zostanie zorganizowany. Jednakże strażacy chcieli choć niewielkim gestem uczcić tę ważną datę. W związku z tym przy remizie została zamontowana figura św. Floriana wraz z oświetleniem oraz tablica pamiątkowa na okazję Jubileuszu 100-lecia istnienia zawadzkiej OSP. Z tego miejsca należą się podziękowania dla druhów, którzy zaangażowali się w przygotowanie i montaż figury, zwłaszcza dla druha Józefa Ciury za wykonanie oświetlenia tablicy i figury św. Floriana oraz dla druha Marcina Pawełka za ufundowanie płyty pamiątkowej jak i podstawy pod figurę oraz dla wszystkich niewymienionych z nazwiska strażaków, którzy angażowali się w różny sposób podczas prac związanych z montażem. Serdeczne podziękowania należą się także firmie MARGLASS - MARIUSZ SZOT za ufundowanie szkła-laminatu będącego tłem dla figury św. Floriana oraz firmie APstone KAMIENIARSTWO- PIOTR ŚLEDŹ za wykonanie grafiki i napisów na tablicy pamiątkowej. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie! Mamy nadzieję, że koronawirus odpuści, i jeszcze w tym roku uda się spotkać w szerszym gronie, aby wspólnie z mieszkańcami świętować ten ważny Jubileusz zarówno dla Strażaków jak i całej lokalnej społeczności.

kronikarz_osp dnia 02 maj 2021 00:58 · 0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
Wypadek z udziałem motocyklisty
26.04.2021, w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia z udziałem motocyklisty, na drodze powiatowej w kierunku Biesiadek. Kierowca na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie. Został zabrany przez ZRM do Szpitala w Brzesku.
Zadysponowane siły:
JRG Brzesko
OSP Zawada Uszewska
OSP Uszew
OSP Gnojnik
Policja
ZRM
kronikarz_osp dnia 02 maj 2021 00:56 · 0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
Akcja charytatywna dla Tymusia
Strażacy ruszyli z pomocą w kolejnej akcji charytatywnej i dołączyli do akcji "Uratujmy serce Tymka". Tym razem chodzi o zebranie środków na operację serduszka dla jeszcze nienarodzonego Tymusia, którego mama pochodzi z tej samej parafii i wioski sąsiadującej z Zawadą Uszewską. Dlatego tym bardziej ochotnicy poczuli się zobowiązani, aby spróbować pomóc w jakikolwiek sposób.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób, Stowarzyszeń, KGW itp. 25.04.21r. udało się zorganizować kiermasz przy parafii św. Floriana w Uszwi, gdzie można było nabyć różnorodne produkty począwszy od paczek ze słodyczami czy zabawkami, skończywszy na wędlinach i ciastach.
Nasi strażacy w tym dniu mieli jednak inne zadanie - kwestowanie z puszkami przy kościele przed i po Mszach św.
Ponadto kilka dni wcześniej, na licytację internetową została wystawiona przejażdżka samochodem strażackim OSP Zawada Uszewska wraz z przystankiem na pizzę lub inny przysmak - udało się w ten sposób zasilić konto Tymka o kwotę ponad 300zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie na rzecz Tymka i ich Rodziców.
Jednocześnie nadal prosimy o wpłaty na stronie:
www.siepomaga.pl/tymek-wegrzyn
PAMIĘTAJMY! - TYLKO DOBRO SIĘ MNOŻY, GDY SIĘ JE DZIELI. WARTO POMAGAĆ!


Warto przypomnieć, że ochotnicy z OSP Zawada Uszewska jeszcze niedawno brali udział także w akcji na rzecz małego Marcela Kubali z Jadownik, który potrzebował środków na kosztowną operację przeszczepu wątroby w USA. Wówczas przekazali na licytację piłkę z oryginalnym podpisem Marcina Gortata, płyty z autografami członków zespołu BOYS, oraz kartki ze zdjęciami i autografami naszych wybitnych polskich skoczków narciarskich.


kronikarz_osp dnia 26 kwiecień 2021 23:42 · 0 Komentarzy · 12 Czytań · Drukuj
Warta przy Grobie Pańskim - Wielkanoc 2021
Tegoroczna Wielkanoc była inna niż wszystkie, z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa, jednakże strażacy nie zrezygnowali z pięknej tradycji Warty przy Grobie Pańskim i czuwali przy Grobie także w tym roku, choć nieco krócej i w okrojonym składzie. Ochotnicy pełnili straż w Wielką Sobotę od godziny 12:00 do 16:00, a następnie uczestniczyli w Mszy św. Rezurekcyjnej oraz Procesji Zmartwychwstania.

kronikarz_osp dnia 26 kwiecień 2021 23:16 · 0 Komentarzy · 12 Czytań · Drukuj
WESOŁEGO ALLELUJA!


Święta Wielkiej Nocy to czas Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, czas zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad mrokiem, dobra nad złem... Z tej okazji Zarząd OSP Zawada Uszewska wraz ze strażakami składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, wytrwałości. Życzymy, aby te Święta były bezpieczne, przyniosły wytchnienie od codziennych trosk i wypełniły każdą chwilę wiarą, nadzieją i miłością. Wesołego Alleluja!
kronikarz_osp dnia 02 kwiecień 2021 03:25 · 0 Komentarzy · 36 Czytań · Drukuj
Poszukiwania zaginionego w Gosprzydowej
W niedzielę, 21 marca 2021, w godzinach przedpołudniowych nasza jednostka została zadysponowana przez SK KP PSP w Brzesku do akcji poszukiwania zaginionego mężczyzny w miejscowości Gosprzydowa.Mężczyzna wyszedł z domu ok. 10:30.
W akcji brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Gnojnik, a także Policja, JRG Brzesko + quad, OSP Górka + dron, pies tropiący z przewodnikiem oraz prywatne osoby. Poszukiwania miały miejsce przede wszystkim w pobliskich lasach na terenie Gosprzydowej. Poszukiwaniom nie sprzyjała zimowa aura i niska temperatura. Dodatkowo mogło to spowodować niebezpieczeństwo szybkiego wyziębienia u poszukiwanego mężczyzny. Pomimo kilkugodzinnej akcji, nie udało się odnaleźć mężczyzny i strażacy wrócili do koszar po godzinie 17:00. Na miejscu pozostali policjanci, którzy w dalszym ciągu prowadzili swoje działania.
kronikarz_osp dnia 24 marzec 2021 21:14 · 0 Komentarzy · 36 Czytań · Drukuj
JUBILEUSZ 100-LECIA OSP ZAWADA USZEWSKA 1921-2021
kronikarz_osp dnia 30 styczeń 2021 04:25 · 0 Komentarzy · 70 Czytań · Drukuj
Mundury galowe dla druhów
Udało się zakupić dwa kompletne mundury galowe dla druhów z OSP Zawada Uszewska wraz ze sznurami oraz emblematami. Koszt zakupu, ponad 1100 zł został pokryty ze środków własnych OSP. Zakupione stroje pozwolą na godne reprezentowanie jednostki na uroczystościach strażackich, państwowych czy kościelnych.
kronikarz_osp dnia 30 styczeń 2021 03:54 · 0 Komentarzy · 68 Czytań · Drukuj
Małe remonty poprawiające wizerunek remizy.
W związku ze zbliżającym się w 2021 roku Jubileuszem 100-lecia jednostki, strażacy postanowili zadbać m.in. o poprawę wizerunku samej remizy. Wykonany został remont zadaszenia nad wjazdem do garażu strażackiego. Do tej pory zadaszenie było w formie betonowego balkonu. Aktualnie zostały na nim zamocowane drewniane belki i założona nowa blacha wraz z rynnami. Ponadto wmurowano w ścianę kamienny podest, na którym będzie stała figura św. Floriana oraz tablica upamiętniająca obchody 100-lecia OSP.
Wydrukowany został też nad 4-metrowy baner, który już wkrótce zawiśnie nad drzwiami do remizy i będzie on informował przechodzących i przejeżdżających o tym ważnym dla całej społeczności wydarzeniu, jakim jest rocznica 100-lecia powstania OSP Zawada Uszewska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich druhów, którzy zaangażowali się w sprawę, znaleźli czas i poświęcili go na to, aby w czynie społecznym wykonać prace przy remizie strażackiej.
kronikarz_osp dnia 30 styczeń 2021 03:31 · 0 Komentarzy · 65 Czytań · Drukuj
Podsumowanie akcji w 2020 roku
Nasza jednostka w roku 2020 brała udział w dziewięciu akcjach ratowniczych.

Pożary: 1
Miejscowe zagrożenia: 8
Wypadki i kolizje drogowe: 0
Fałszywe alarmy: 0
kronikarz_osp dnia 31 grudzień 2020 16:17 · 0 Komentarzy · 75 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>
UWAGA!
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: wasio
●Shoutbox●
ReklamaZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie